Matuš v Polsku zabojoval. Po špatné neděli uhrál cut

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš si na dalším turnaji Pro Golf Tour zahraje i třetí finálové kolo poté, co na Sierra Polish Open ubojoval cut o jednu ránu. V pondělí musel zachraňovat nepovedené první kolo za 77 ran, zahrál 69, a s výsledkem +2 si nakonec svůj pobyt na turnaji prodloužil.

Na umístění odpovídající jeho čtvrtému místu v Order of Merit sice může Matuš nejspíš zapomenout, přesto má možnost posbírat další body do žebříčku, a to je pro něj v tuto chvíli nejdůležitější. Kartu na Challenge Tour pro příští sezonu získá pět nejlepších a po podniku v Polsku zbyde odehrát už jen čtyři turnaje.

Matušovým pronásledovatelům se však na turnaji daří. Marco Iten i Maxmilian Laier jsou v TOP 5. Lépe jsou na tom zatím i Nizozemci Robbie Van Vest a Dylan Boshart, ale k nim nemá český profesionál daleko. Úterý tak bude v Matušově podání o minimalizaci ztrát v celkovém pořadí Pro Golf Tour.

Po druhém kole se má ale o co opřít. Kvalitní výkon ho vystřelil o 28 míst nahoru leaderboardem a Matuš nakonec cutem redukovaným o amatéry těsně prošel. Na první devítce, kterou končil druhé kolo, k tomu potřeboval uhrát dvě rány pod par. To se mu podařilo berdíky na pětce a šestce.

Předtím zaskóroval na jamkách č. 15 a 18. O ránu přišel jen na třináctce, jinak udržel skórkartu čistou. Na rozdíl od neděle, kdy kromě dvou birdie zahrál také dvě bogey, jednou dabláče a triplebogey.

V Polsku vede Skot Chris Robb, který zahrál dvakrát 67. Matuš na něj ztrácí 12 ran.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení