Matuš je po dalším turnaji opět blíže Challenge Tour, díky soupeři

Stanislav Matuš

Nebyl to z jeho pohledu úplně ideální turnaj, málem na něm dokonce neprošel cutem, ale nakonec pro Stanislava Matuše v Polsku všechno dobře dopadlo. Na své soupeře v Order of Merit Pro Golf Tour nic neztratil a navíc se po úterku hraje o jednu kartu navíc.

Může za to letos fantasticky hrající Němec Nicolai von Dellinghausen, který si na Sierra Polish Open 2017 připsal už své třetí vítězství v sezoně. Díky tomu podle nových regulí získal rovnou kartu na Challenge Tour a nemusí čekat na finální podobu pořadí Order of Merit.

Tu navíc podle všeho jasně ovládne, když má aktuálně na kontě 29 651,15 bodů, což je skoro o devět tisíc více než druhý Angličan Ben Parker.

Dellinghausen se však nově díky třetímu vítězství v sezoně nebude počítat mezi nejlepší pětici hráčů, kteří na Challenge Tour postoupí na základě žebříčku. Podle všeho tak postupovými místy budou druhé až šesté.

A to je dobrá zpráva pro Stanislava Matuše.

Ten po děleném 22. místě, které v Polsku doslova vybojoval po slušných závěrečných dvou kolech, si udržel v dlouhodobém pořadí čtvrtou příčku. Na hráče v nejbližším okolí nic neztratil, jen sedmý Švýcar Marco Iten se lehce přiblížil díky dělenému čtvrtému místu ze Sierra Polish Open.

Matuš tak má před posledními čtyřmi turnaji dobrou výchozí pozici, stále ale nemá vyhráno. Pokud však bude pokračovat i nadále ve svých letošních výkonech a především výsledcích, z elitní šestice by vypadnout neměl.

V Polsku si přitom situaci málem zkomplikoval nepovedeným prvním kolem za 77 ran (+5), když zahrál i jednoho sněhuláka. V pondělí (69, -3) ale zachránil cut, který dal přesně na ránu, a v úterý zahrál ještě o ránu lépe a polepšil si o dalších dvacet míst. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení