Na Challenge Tour ve Finsku hrají Cafourek, Suchan a Gál

Jan Cafourek

Hned tři želízka v ohni budou mít čeští fanoušci v tomto týdnu na Challenge Tour. Jan Cafourek s Petrem Gálem se pokusí navázat na dobré výkony z posledních týdnů, Daniel Suchan zkusí překvapit. Slovenské barvy pak bude ve Finsku hájit Peter Valášek.

Cafourek má v tomto roce na Challenge Tour na svém kontě už dva cuty, když uspěl na Kuňce a i při svém posledním startu v Itálii. Tam dokonce útočil na TOP 10, horší finálové kolo ale znamenalo dělenou 29. pozici.

Do prvního kola Vierumäki Finnish Challenge vstoupí hráč Relmostu ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne z prvního odpaliště, když mu v úvodních dvou kolech budou dělat parťáky Toni Ferrer a Clément Sordet.

Po sice trochu opožděném, ale povedeném vstupu do sezony, když v květnu chyběla Petru Gálovi na cut na italském turnaji European Tour jediná rána, prožil 22letý profík z Brna horší týdny.

V těch posledních už to ale opět bylo s jeho hrou lepší. Opět v Itálii, ale na Challenge Tour, už mu cut v polovině července vyšel a v minulém týdnu ve Švédsku mu k němu chyběly jen dvě rány, když došel v paru.

Zlepšené výkony i výsledky bude chtít potvrdit v tomto týdnu na hřišti resortu Vierumäki, když stejně jako Cafourek odstartuje do prvního kola z jedničky, ale o pět hodin dříve, tedy v devět dopoledne.

Na svůj první cut na Challenge Tour v kariéře stále čeká o dva roky starší Daniel Suchan. Z jednatřiceti pokusů během pěti let dosud nevyšel ani jeden, dvaatřicátý přichází ve Finsku. Do hry půjde ve čtvrtek dvacet minut po Cafourkovi ze stejného místa.

Poprvé od svého prvního zvládnutého cutu na Challenge Tour v kariéře, který přišel začátkem července na Prague Golf Challenge, se na druhé evropské lize představí také Peter Valášek.

Jediný Slovák, který je započítaný ve světovém žebříčku a který si kdy na Challenge Tour zahrál i víkendová kola, uvidí na vlastní oči první odpal do turnaje od Petra Gála. Do hry totiž vstoupí hned po něm také z jedničky.

Ve Finsku se hraje o 200 000 eur, ve startovním poli nechybí ani vítěz ze Zbraslavi Angličan Garrick Porteous. Vítěz bude znám v neděli.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení