Cafourek došel 1. kolo ve Finsku v paru, Suchan vyhořel

Jan Cafourek

Dobře rozehrané úvodní kolo Vierumäki Finnish Challenge nedokázal Jan Cafourek dotáhnout do povedeného konce. Po úvodní devítce sice byl dvě rány pod par hřiště, druhou polovinu kola však rámoval dvěma bogey a došel v paru. Z Čechů ale jasně nejlépe.

Cafourek by na severu Evropy rád navázal na poslední turnaj Challenge Tour, který hrál na jihu. V polovině července skončil na Italian Challenge Open na děleném 29. místě, nyní ale bude mít v pátek co dělat s tím, aby vůbec prošel cutem. A rozhodně bude muset zahrát lépe než ve čtvrtek.

Do prvního kola sice vstoupil bogey hned na první jamce, na dalších dvou ale zaznamenal berdíky a třetí si připsal na šestce. Dvě rány pod par byl i po dalších třech jamkách, na kterých zahrál bogey, par a birdie.

Dobře rozehrané kolo si ale v jeho druhé polovině lehce pokazil. Už ani jednou nezaskóroval, zahrál sedm parů a dvě bogey, kterými svou druhou devítku orámoval na desítce a osmnáctce.

Par po prvním kole stačí jen na dělenou 86. příčku.

Stále to však má hráč Relmostu rozehrané z českých hráčů nejlépe. Petr Gál totiž i kvůli triple bogey na třetí jamce došel za +4 (T142) a Daniel Suchan kvůli tragické druhé devítce zahrál dokonce za 80 (+8, T154). Hůře. a to o ránu, je na tom pouze Turek Serkan Akarsu.

První místo po prvním kole dělí ve Finsku neuvěřitelných 10 hráčů, kteří se dostali pět ran pod par hřiště. Jsou mezi nimi tři domácí Finové, stejný počet Francouzů a zbytek jsou hráči z Británie, konkrétně dva Angličané, Skot a Velšan. Cut pak bude minimálně na -2.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení