Na olympijské hry do Ria nepojede ani světová jednička Jason Day

Jason Day

Tohle už začíná být vážně. Slavný návrat golfu na olympijské hry po dlouhých 112 letech začíná zavánět fiaskem. Do Ria totiž neodcestuje ani světová jednička Jason Day. Jako důvod uvedl i on obavy z nakažení nebezpečným virem zika.

Day je další hvězdou, která se z olympijského turnaje kvůli zice odhlásila. V minulém týdnu spustil lavinovou reakci Rory McIlroy, po kterém svou účast na olympiádě zrušili také Graeme McDowell a Branden Grace. 

Mimo jiné už dříve se bojů o zlaté medaile vzdal Adam Scott, ten však uvedl jako důvod nabitý kalendář během letošního léta. Společně s Dayem a McIlroyem je jedním ze tří hráčů ve světové top 10, kteří do Ria neodletí.

Prozatím.

"Ačkoliv zúčastnit se olympijských her za svou zemi byl vždy jeden z mých hlavních cílů, hraní golfu nemůže dostat přednost před bezpečím mé rodiny," vzkázal Day ve svém úterním prohlášení.

Australan se definitivně rozhodl po konzultacích s doktory, kteří mu potvrdili, že účast na hrách v Riu by "rozhodně byla rizikem pro něho i celou jeho rodinu." Day se svou ženou Ellie už dvě děti má, syna Dashe a dcerku Lucy, v budoucnu však plánují další.

Jedná se už o jedenáctého hráče, který se z olympijských her omluvil. Vedle Australanů mají také velkou smůlu jihoafričtí fanoušci, kteří nebudou moci držet palce ani jednomu ze silné trojice Branden Grace, Louis Oosthuizen a Charl Schwartzel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení