Hvězda NBA ohromila svět golfu, Curry zahrál 74-74

Stephen Curry

Když o Stephenu Currym obvykle mluvíte čísly 74-74, znamená to, že dal 74 košů ze 74. V uplynulých dvou dnech ale vyměnil basketbalový míč za golfové hole a poměřil se s profíky na Web.com Tour. A přes značnou skepsi golfový svět doslova ohromil.

Když se provalilo, že se hvězda NBA zúčastní Ellie Mae Classic jako hráč v hlavním turnaji, ozvala se řada protestních hlasů. "Jen zabírá místo těm, kteří tvrdě dřou a čekají na šanci," daly by se shrnout do jednoho souvětí.

Curry ale dokázal, že nebyl pouze marketingovým tahákem.

I když právě tím byl především. "Vůbec poprvé jsem sledoval výsledky na Web.com Tour," prozradil Ian Poulter a nejspíše nebyl jediným. "Respekt ke Stephu Currymu, byly to dva hodně dobré dny. Neměl to lehké," dodal populární Angličan.

Nejen on ví, že golf se potřebuje stále rozrůstat, golfistů ale celosvětově příliš nepřibývá. Díky Currymu, nejužitečnějšímu hráči uplynulé sezony NBA, se na pár dní dostal k desítkám milionů basketbalových fanoušků nejen ve Spojených státech.

A 29letý Američan ukázal, že je skutečně všestranným sportovcem. Že golf hrát se svým HCP okolo dvou umí, to bylo jasné, ale nastavení hřiště pro nejlepší profesionály na světě? To mu mělo zlomit vaz.

On místo toho vystřihl dvě kola za 74 ran. S celkovým skóre +8 sice neměl šanci na cut, ale ani nebyl nejhorší ze startovního pole.

Jeden z berdíků Curryho ve 2. kole

"Byla to neuvěřitelná zkušenost. Zahrát dvakrát za 74, to rozhodně beru," řekl po dohrání novinářům do mikrofonu, když jeho skalní fanoušci nahlas skandovali "Curry, Curry!"

Dorazilo jich na kalifornské hřiště TPC Stonebrae skutečně hodně, Web.com Tour na podobné davy na hřišti, podobně jako třeba evropská Challenge Tour, není zvyklá.

Curry prostě splnil, co měl, a k tomu přidal parádní golf.

Během dvou kol zahrál pět birdie a trefil přesně polovinu fairwayí v regulaci (13/26). Na padesátiprocentní úspěšnost skoro dosáhl i u trefených greenů (17/36). Pro představu, u trojek na basketbalové palubovce má kariérní úspěšnost 43,8 procent.

"Asi jsem překonal svá očekávání. Pravdou ale je, že v podobné situaci vlastně ani nevíte, co máte čekat. Proto je těžké si očekávání nastavit. Musím poděkovat Web.com Tour, že mi dala tuhle šanci, je to pro mě splněný sen," přiznal Curry.

To nejlepší od Stepha Curryho v 1. kole

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení