Senzační finiš i skóre! Gál zahrál devítku za -8 a dal cut

Petr Gál

Sedněte si, ať z toho neupadnete. Nejezte, ať vám nezaskočí. Tohle je senzace. Petr Gál zahrál na Vierumäki Finnish Challenge devítku snů, díky které prošel cutem do finálových kol. Ještě po 27 jamkách to přitom vypadalo, že v sobotu pojede domů. Na cut ztrácel šest ran...

Jenže pak se profíkovi z Brna splašila kladiva. A to doslova. Po nepovedeném prvním kole za +4 a úvodní devítce kola druhého, kterou došel v paru (startoval na desítce), nic nenasvědčovalo tomu, že Challenge Tour uvidí jeden z největších comebacků své historie.

Ale stalo se.

Gál se navíc musel vyrovnat s přerušením, které ve Finsku způsobil páteční déšť. A tak několik posledních jamek dohrával až v sobotu ráno. Z laufu ho ale nevyvedl ani spánek a díky naprosto drtivému finiši prošel letos podruhé na Challenge Tour cutem.

Svou životní devítku odstartoval ještě v pátek eaglem na jedničce, na který navázal berdíkem na dvojce. V tu chvíli byl ale pořád daleko, celkově na skóre +1 a tři rány od cutu. Gál se ale nevzdal.

Další birdie přidal na čtyřce, a když zaskóroval také na šestce, potřeboval si polepšit ještě o jednu ránu, aby proklouzl do finálových kol. Gál však po paru na sedmičce nechtěl troškařit a s kolem se rozloučil berdíkem na osmičce a eaglem na devítce.

WAU!

Výsledek 64 (-8) a byl na světě, a to jen a pouze díky druhé devítce, na kterou 22letý český profík potřeboval pouhých 28 ran. Do finálových kol tak doprovodil Jana Cafourka, který si postup zajistil už v pátek, když oba dělí s výsledkem mínus čtyři 41. pozici.

Už po dvou kolech naopak turnaj skončil pro Daniela Suchana (+9, T151) a slovenského profesionála Petera Valáška (+7, T145).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení