Gál směle pokračoval ve své jízdě, Cafourek zpomalil

Petr Gál

Petr Gál prožil ve Finsku báječnou golfovou sobotu. Nejen že brzy ráno dohrál svou druhou devítku druhého kola za 28 ran a prošel díky tomu cutem, ale dařilo se mu i v kole třetím. Díky tomu se posunul už do třetí desítky průběžného pořadí. Jan Cafourek si naopak pohoršil.

Po prvním kole za 76 ran (+4) to vypadalo, že turnaj pro Gála skončí předčasně. A nic se na tom nezměnilo ani po úvodní devítce kola druhého. Jenže tu druhou zahrál brněnský profík neuvěřitelných osm ran pod par a se skóre -4 dal cut v suchém triku.

Že si to podle všeho dělá rád na Vierumäki Finnish Challenge těžší, prokázal i v kole třetím. Do toho totiž vstoupil dvěma bogey na jamkách deset a jedenáct. Gál ale asi potřebuje v tomto týdnu pořádnou motivaci, aby začal předvádět svůj nejlepší golf.

Na dalších osmi jamkách totiž zahrál šest birdie a posunul se na průběžné skóre -8. A na stejném výsledku i třetí kolo dohrál, když si na posledních osmi jamkách připsal jedno birdie, jedno bogey a šest parů. Další parádní číslo bylo na světě, tentokrát 68 (-4).

Gál si tak ve třetím kole polepšil o dalších čtrnáct příček na průběžné dělené 27. místo. Od TOP 10 ho dělí sice čtyři rány, ale s tím, co v posledních hodinách ve Finsku předvádí, se zdá být nic nemožné.

To Cafourek na své povedené druhé kolo ve třetím nenavázal. Poprvé na turnaji nepokořil par, konkrétně o ránu, a pohoršil si na mínus tři. V leaderboardu klesl o deset míst na dělenou 63. příčku.

Vede Angličan Paul Howard (-17).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení