V Kingsbarns vyhrála opět Korejka, Spilková dělená 69.

Klára Spilková

Korejská nadvláda ženskému golfu pokračuje i po Ricoh Women’s British Open, který ovládla In-Kyung Kim. Ta sice ve finálovém kole nezářila, v předešlých třech kolech si však vypracovala náskok, o který už nepřišla. Klára Spilková skončila na děleném 69. místě.

Čtyři z posledních pěti ženských majorů vyhrály Korejky. Jejich absolutní nadvládu přerušila jen Američanka Danielle Kang na KPMG Women's PGA Championship, jinak slavily Chun In-gee, Ryu So-yeon, Park Sung-hyun.

A nyní In-Kyung Kim.

Ta měla před finálovým kolem náskok šesti ran a se skóre -17 útočila na historicky nejnižší výsledek na British Open. Ten zahrála Karen Stupples v roce 2004 v Sunningdale, když se dostala 19 ran pod par. A její zápis odolal.

Kim se sice posunula po osmi jamkách na mínus devatenáct, pak si ale připsala bogey na devítce a závěrečných devět jamek došla v paru. I tak výsledek -18 stačil na vítězství o dvě rány nad Angličankou Jodi Ewart Shadoff. Hráčky na děleném třetím místě zaostaly o pět ran.

Finálová kola si v Kingsbarns poprvé na Ricoh Women’s British Open zahrála také Klára Spilková, která dala cut na britském majoru na čtvrtý pokus. A s turnajem se rozloučila tak, jak do něho vstoupila.

Kolem jednu ránu pod par hřiště.

V neděli zahájila nejlepší česká golfistka berdíkem hned na jedničce a zaskórovat se jí podařilo ještě na devítce a patnáctce. Bogey zahrála dvě, první na pětce a druhé bohužel na závěrečné osmnáctce, takže se s turnajem rozloučila ztrátou rány.

Celkové skóre +1 stačilo na konečné dělené 69. místo a skončila tak o příčku hůře, než v minulém týdnu při generálce na Ladies Scottish Open. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení