Jessica Korda se zranila, přijde o Solheim Cup?

Jessica Korda

Předčasně skončilo letošní Ricoh Women’s British Open pro Jessicu Kordu. Američanka s českými kořeny vyřadilo už po prvním kole bolavé předloktí, se kterým se vydá za doktory. A je dost dobře možné, že kvůli němu přijde o letošní Solheim Cup.

Korda hned po odstoupení z turnaje odletěla domů do Spojených států, kde v pondělí podstoupí magnetickou rezonanci. "Mluvila jsem s Jessicou. Více bude vědět až v pondělí," řekla americká kapitánka Juli Inkster.

Solheim Cup je tu přitom už za dva týdny. Hrát se bude v zámořském Des Moines Golf Clubu a čas na poslední změny v soupiskách týmů je do čtvrtka 17. srpna. Hrát se bude od pátku osmnáctého do neděle dvacátého.

Jessica si přitom už zajistila místo v týmu pátou příčkou v americkém kvalifikačním pořadí. Nyní jí ale hrozí, že se i přesto v týmu neobjeví. Inkster se po British Open v Kingsbarns připraví na nejhorší variantu.

Vedle svých dvou kapitánských voleb, které oznámí v neděli večer po skončení čtvrtého majoru roku, si připraví také jednu náhradnici. Její jméno ale veřejně neřekne a oznámí ho pouze v případě, že by se Korda, nebo jiná hráčka, na poslední chvíli odhlásila.

"Potřebuji hráčky, které jsou schopné odehrát 36 jamek za den. Tohle je přesně ten typ zranění, při kterém se pořád cítíte dobře, a pak uděláte jeden švih a z ničeho nic se ozve znovu," nechala se slyšet Inkster.

Ta věří, že se Jessica Korda postaví k celé situaci čelem: "Musí být upřímná jak ke mně, tak k sobě. A myslím, že bude. Udělá správnou věc."

Na letošní Ricoh Women’s British Open nebudou sestry Kordovy vzpomínat v dobrém. Zatímco Jessica se s turnajem rozloučila už po kole prvním, Nelly odehrála jen o kolo více. S celkovým parem po 36 odehraných jamkách neprošla cutem o ránu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení