Rána pro Jessicu. Zranění ji nepustí na Solheim Cup

Jessica Korda

Jessica Korda prožívá velké zklamání. Kvůli zraněnému předloktí musela odříct svou účast na Solheim Cupu, ženské obdobě Ryder Cupu. Americká kapitánka Juli Inkster tak musí oznámit jméno náhradnice.

Inkster je na to ale připravená. S touto variantou vývoje počítala poté, co americká hráčka s českými kořeny minulý čtvrtek odstoupila z prvního kola posledního majoru Ricoh Women’s British Open.

"Musí být upřímná jak ke mně, tak k sobě. A myslím, že bude. Udělá správnou věc," řekla dokonce americká kapitánka a Jessice tak naznačila, že by se měla své účasti vzdát.

"Potřebuji hráčky, které jsou schopné odehrát 36 jamek za den. Tohle je přesně ten typ zranění, při kterém se pořád cítíte dobře, a pak uděláte jeden švih a z ničeho nic se ozve znovu," nechala se slyšet Inkster.

A skutečně. Starší se sester Kordových si doporučení vzala k srdci (nebo jí nic jiného nezbývalo) a v úterý na sociálních sítích oznámila, že se svého místa vzdává ve prospěch náhradnice.

Bohužel mé zraněné předloktí se do Solheim Cupu nestihne vyléčit," napsala Jessica. "Odhlásit se z British Open bylo po osobní stránce složité, ale tady se jedná a reprezentaci USA. Nemůžu ohrozit tým tím, že nebudu moci hrát na 100 %," uvedla Korda.

"Proto jsem udělala těžké rozhodnutí vzdát se svého místa v týmu. Budu tvrdě pracovat na svém návratu, stejně tak jako se se zároveň stanu fanouškem u televize," dodala hráčka, která si své místo vybojovala jako pátá v pořadí amerického kvalifikačního žebříčku.

Nyní se čeká, která hráčka ji nahradí. Dva dny před oznámením Kordy Inkster nahlásila dvě překvapivá jména kapitánského výběru, když do týmu povolala novicky Austin Ernst a Angel Yin.

Podle svých slov tím naštvala legendu Paulu Creamer. Právě o ní se teď spekuluje nejvíce jako o náhradnici za Kordu společně s Morgan Pressel a Angelou Stanford.

Solheim Cup se hraje od 14. do 20.srpna v americkém Des Moines Golf and Coutry Clubu v Iowě. Jessica už tuto týmovou soutěž hrála v roce 2013 a při výhře hostující Evropy měla bilanci 1-2-1.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení