VIDEO: Koepka krvavě zranil maršála. Spravila to rukavice

Brooks Koepka

Povolání maršála je rizikové. K nepříjemnému zranění přišel jeden z nich v prvním kole PGA Championship. Jako útěcha pro něj může být, že ho drivem do hlavy trefil šampion US Open Brooks Koepka.

Stalo se to na 16. jamce, Koepkově sedmé v prvním kole. Koepka svůj drive zatáhl mírně doprava a trefil do hlavy maršála stojícího u fairwaye.

Míček se od hlavy odrazil zpět na fairway, takže pro Koepku ležel v ideálním místě. V roughu naopak ležel maršál na zádech a byl ošetřován.

Že nešlo jen o škrábnutí dokazuje jeho řádně zkrvavená bílá čepice ležící vedle něj na zemi (ve videu je vidět v čase 0:48).

Koepka se ukázal jako charakter, nasadil si rukavičku, podepsal ji, a cenný artefakt podal ležícímu maršálovi jako dárek a prosbu za odpuštění.

Maršál prý dostal od Koepky i telefonní číslo, takže se v blízké době možná dočká ještě další kompenzace. Nicméně Koepkovi nakonec (ne)šťastný odraz nepomohl. Na šestnáctce zahrál bogey.

Bylo to jedno ze dvou bogey v prvním kole. K tomu přidal šampion z Erin Hills pět berdíků a po čtvrtečním programu se usadil na děleném třetím místě.

Hlavní téma turnaje je spojeno s Jordanem Spiethem. Stane se po PGA Championship nejmladším držitelem kariérního grandslamu, nebo na spoustu dalších let, než se objeví podobný talent, bude tento rekord dál patřit Tigeru Woodsovi?

Neděle přinesla náznak odpovědi především v tom, že Spieth bude muset zlepšit puttování, aby mohl na grandslam pomýšlet.

Quail Hollow je hřiště, které vyžaduje dobré drivery. A Spieth možná své nejdelší holi v bagu přikládal až moc velkou důležitost, protože to byla ta nejkratší, která ho frustrovala.

"Kdyby mi někdo řekl, že budu dnes takto drivovat, myslel bych si, že budu mít jasně mínusové skóre," řekl Spieth poté, co v prvním kole zahrál +1, což zatím nestačí na víc, než dělené 33. místo pět ran za vedoucím dánem Thornbjornem Olesenem.

"Byl to jen ten putter," stěžoval si Spieth, který v prvním kole potřeboval 32 puttu a neproměnil žádný delší než 1,5 metrů. "Hůře už puttovat nemůžu," dodal Spieth, který ještě větší škody zachránil alespoň dvěma berdíky na posledních dvu jamkách.

Zatím se příliš neukázal ani Rory McIlroy, který byl považován za jednoho z hlavních favoritů na hřišti, které mu mimořádně sedí. Je jedním z hráčů, kteří se Spiethem sdílejí jeho pozici ve čtvrté desítce leaderboardu.

Komu naopak první kolo vyšlo byli Rickie Fowler (-2, T8), Hideki Matsuyama, Jason Day, Dustin Johnson nebo Jon Rahm (všichni -1, T15).

K vidění už bylo také eso. Postaral se o něj Joost Luiten na tříparové čtyřce. Nepomohlo u však k lepšímu, než dělenému 95. místu po prvním kole.

Výsledky PGA Championship sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení