Češi v problémech. Nejblíže cutu je Matuš

Stanislav Matuš

Čeští hráči se v prvních kolech evropských turnajů dostali po prvních kolech do problémů. Stanislav Matuš, který potřebuje na Pro Golf Tour v Německu kvalitní výsledek, je po čtvrtku na hranici cutu. Daniel Suchan, a především Jan Cafourek, jsou daleko za ním.

Matuš má pro golf Tour výborně rozehranou. Pět nejvýše postavených hráčů v Order Of Merit získá plné členství na Challenge Tour pro příští sezonu a český profík je zatím na čtvrtém místě. Stejně jako v posledním turnaji mu však nevyšlo první kolo, když na Gut Bissenmoor Classic zahrál za 73 (+2).

Ta lepší zpráva je, že jeho nejbližší pronásledovatelé v Order of Merit jsou na tom podobně, nebo hůře. Holanďan Dylan Boshart zahrál jen o ránu lépe a jeho krajan Robbie Van West o dvě více. Jen průběžně sedmý v OoM Marco Iten je po prvním kole na třetím místě.

Matuš zahrál ve čtvrtek dvě birdie a dvě bogey. O lepší výsledek ho připravilo hlavně double bogey na devítce.

Turnaje se účastní 128 hráčů, ale po dvou kolech jich cutem projde pouze 40. Matuš se po prvním kole pohybuje jednu ránu nad touto hranicí (T34), ale před ním je v leaderboardu také šest amatérů, kteří se do cutu nezapočítávají, takže jeho šance na postup je stále poměrně vysoká.

Mnohem hůře jsou na tom dva zástupci Relmostu o ligu výš na Challenge Tour. Daniel Suchan zahrál v prvním kole Northern Ireland Open 74 (+3 a T126). Jan Cafourek je ještě o další tři rány za ním (T145). Třetí cut v řadě je tak pro něj v nedohlednu.

Průběžné výsledky Challenge Tour sledujte zde.

Průběžné výsledky Pro Golf Tour sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení