Malý šampion po nehodě ztratil paměť. Golf nezapomněl

Rory Mc Ilroy a Traden Karch

Americká stanice Golf Channel tento týden odvysílala dokument zachycující příběh čtrnáctiletého chlapce, který minulý rok v únoru při vážné nehodě přišel o paměť i řeč. Jediné, co malý nadějný golfista neztratil, byl jeho švih, který mu podle McIlroye připomíná, kým skutečně je.

Tradenovi změnila život fatální dopravní loni 23. února. Utrpěl při ní těžký úraz hlavy, při kterém bu byla rozdrcena levá část lebky. Stalo se tak jen půl roku po jeho vítězném puttu ve finále regionálního juniorského mistrovství PGA.

Lékařům se podařilo chlapce zachránit, ale když se po třech měsících probudil z kómatu, neměl paměť a řeč. Když mohl konečně vstát z postele, otec mu přinesl jeho putter. Traden ho uchopil jako obvykle a posílal do jamky jeden míček za druhým.

Záhy vyšlo najevo, že ačkoliv se chlapec musí znova učit mluvit, poznávat barvy a spoustu dalších věcí, nehledě na to, že ztratil všechny vzpomínky, neztratil svůj golfový švih. Příběh natolik zaujal Roryho McIlroye, že mu poslal povzbuzující video a pozval ho na turnaj na osobní setkání.

To proběhlo na loňském PGA Championship, když už byl Traden schopný takovou cestu absolvovat. Od té doby se úspěšně zotavuje a především hraje opět golf, a to každý den.

Jeho příběh natočil a nyní odvysílal Golf Channel a nemohl to být nikdo jiný, než Rory McIlroy, kdo ho doprovodil svým komentářem.

"Hra je ten nejlepší způsob jak si připomínat, kým opravdu je," vypráví ve videu.

Podívejte se na něj.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení