Beef se smutně loučí s PGA Tour. Vrátí se zpátky do Evropy

Andrew Johnston

Angličan Andrew "Beef" Johnston je jedním z nejpopulárnějších hráčů současnosti. Fanoušci ho pro jeho bezprostřední chování milují nejen v Evropě, ale i za oceánem. Jenže právě ti ho budou příští sezonu nejspíš postrádat

Sezóna svérázného fousáče, který miluje hovězí a pivo, nebyla zrovna ukázková. Teď se však situace obrátila ještě k horšímu. Beef se po prvním kole PGA Championship za +7 z posledního majoru roku odhlásil.

Může za to zranění ramene. Přitom Johnston potřeboval v Quail Hollow nutně uhrát co nejvíc bodů do FedEx Cupu. Momentálně v něm figuruje na nepostupovém 185. místě s jediným umístěním v TOP 10.

Beef bude potřebovat opravdu silný finiš příští týden na Wyndham Championship, aby si uchoval svou katru na PGA Tour i pro příští sezonu. Jenže jeho zranění mu situaci víc než komplikuje. Na rovinu, jeho šance, aby se dostal minimálně na 125. místo, jsou velmi nízké.

Johnston to zhodnotil realisticky, a tak se již rozhodl, kterým směrem se bude minimálně v příští sezóně jeho kariéra ubírat.

"Příští tok se chystám hrát více v Evropě a vzdát kartu na PGA Tour," řekl britským médiím po odhlášení z PGA Championship. "Je těžké hrát obě túry najednou, pokud nejste v TOP 50," uvedl 108. hráč světového žebříčku.

"Chtěl jsem přijít do Ameriky a učit se, snažit se ze sebe udělat lepšího hráče. Myslím, že jsem se naučil spoustu dobrých věcí, ale budu hrát víc v Evropě," potvrdil návrat domů.

Jeho sezóna byla mixem golfu převážně na PGA Tour s občasným výletem na nejlukrativnější podniky European Tour. Nejlepšího umístění dosáhl děleným desátým místem v Portoriku. Nejvíc peněz vydělal na The Open, kde bral za dělené 27. místo 64 500 dolarů.

"Bojoval jsem se s tím tady," řekl o své první sezoně na PGA Tour. "Nemohl jsem pořádně švihat, ačkoliv se v poslední době zdálo, že by se to mohlo zlepšit," naznačil, že část viny přikládá i svým problémům s ramenem.

"Uvědomte si, že tu hraje tolik dobrých hráčů. V Evropě je to podobné, ale hřiště jsou tu úplně jiná. Bylo těžké se jim přizpůsobit," připustil.

Ačkoliv se Beef loučí, neodchází tak úplně s prázdnou. Na americké fanoušky udělal dojem a ti ho určitě aspoň na nějaké turnaje nalákají zpět. Podepsal také smlouvu s řetězcem rychlého občerstvení Arby ´s, a také se objevil na titulní straně Golf Digest Magazine. Jen sportovně to nebylo úplně ono.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení