LET se snaží zastavit úpadek. Zbavila se svého šéfa

LET

Ladies European Tour vydala na svých stránkách prohlášení, že už ji nepovede Ivan Khodabakhsh. Místo něj převzal exekutivní funkci dosavadní šéf představenstva Mark Lichtenhein. Jde zřejmě o reakci na to, v jakém stavu se nejvyšší ženský profesionální okruh momentálně nachází.

Khodabakhsh se ocitl pod velkým tlakem poté, co byl v červnu zrušen již pátý turnaj Ladies European Tour, včetně toho českého v Čeladné. V reakci na to vydal prohlášení, ve kterém odmítl zákulisní zprávy, že LET míří ke krachu. Jeho odvolání však minimálně naznačuje, že situace je velmi vážná a vedení se rozhodlo ji řešit.

"Ivan Khodabakhsh opouští pozici pozici generálního ředitele Ladies European Tour. Představenstvo LET požádala svého předsedu Marka Lichtenheina, aby na přechodnou dobu převzal každodenní řízení společnosti do té doby, než představenstvo přezkoumá svou dosavadní strukturu řízení a obchodní strategii," stálo v prohlášení.

Dosavadní šéf tak doplatil na to, kam se pod jeho vedením LET ubírala. Na začátku roku 2013 měla svou turnajovou základnu v Evropě a kalendář podniků čítal 23 položek. Momentálně zůstalo jen 15 turnajů. Ubývají především ty evropské a LET se pomalu stěhuje především do asijských destinací.

Především však LET vysychají finanční zdroje, ačkoliv komentátoři i samotné hráčky se shodují, že Ladies European Tour je kvalitní produkt, který však stále více trpí špatným vedením. Především pak z hlediska marketingu.

"Mají tu produkt. Je tam i spousta dobrých hráček. Možná jen mají špatného člověka včele. Takže pokud se jim tohle podaří vyřešit, mohou zase začít budovat," prohlásila před dvěma týdny skotská veteránka Catriona Matthew, vítězka Women´s British Open 2009, který však již více než 20 let hraje převážně na LPGA.

"Nevím, jaká je situace s naším šéfem teď, ale něco drastického se musí stát. Jinak se dočkáme toho, že za několik let nebudeme mít žádnou túru," uvedla Angličanka Melissa Raid, která před touto sezonou raději "uprchla" na LPGA.

Nyní se obě hvězdy, ale nejen ony, dočkaly svého vyslyšení. Pomůže to chřadnoucí sérii?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení