Gentlemani porazili tmu. Day objal Johnsona

Jason Day

Závěr druhého kola už se nořil do tmy. Každou chvílí se měl ozvat známý zvuk horny oznamující přerušení hry kvůli tmě. Hráči pak mají možnost dohrát rozehranou jamku. A v ten moment nastala chvíle gentlemanů. Na PGA Championship se jich ukázalo hned několik.

Druhé kolo přerušil na několik hodin déšť. Když se po šesté hodině večerní začalo znovu hrát, bylo jasné, že páteční program se nestihne dohrát a část startovního pole se bude muset vrátit na hřiště v sobotu brzo ráno. Nic příjemného.

Flighty na 18. a 8. jamce, kterým chybělo do konce kola odehrát něco málo přes jednu jamku, ale mohly tmu porazit. Jen se někdo z hráčů musel obětovat pro ostatní. A v tu chvíli tu byl prostor ukázat charakter. Stačilo jen, aby první hráč oddrivoval a všichni pak mohli jamku, a tím i celé kolo, dokončit.

Jedním z nich byl i světová jednička Dustin Johnson. Ve flightu šel s Jasonem Dayem, který se na rozdíl od něj pohyboval na vrcholu leaderboardu. Vstávat druhý den v půl šesté ráno by mu sebralo sílu v případném boji o triumf.

"Šli jsme na green sedmnáctky. Bavili jsme se o tom, jak by bylo dobré kolo dokončit. A DJ v tu chvíli řekl: Já to udělám," popsal situaci Day, který se nachází na třetím místě jen dvě rány za vedoucí dvojicí Kevin Kisner, Hideki Matsuyama.

Johnson tak rychle běžel na green, odputtoval, a svištěl napřed na odpaliště osmnáctky, aby rychle napálil svůj drive do hry. Day a také Henrik Stenson pak mohli v klidu dohrát jamku i celé kolo. Day pak svého parťáka z radosti objal.

To samé udělali pro své kolegy s flightu  Danny Willet a Rod Pampling. Oba už neměli šanci na cut, a tak se podobně jako Johnson obětovali pro ostatní. Pampling ve snaze svůj drive co nejvíce uspěchat přiběhl na odpaliště a schválně poslal svou ránu bez míření mimo fairway, aby pomohl kolegům dohrát kolo. Stálo ho to bogey.

Na rozdíl od Daye, Matsuyamy, či třeba Rickieho Fowlera se několika favoritům nedaří. Rory McIlroy je stejně jako Dustin Johnson na děleném 31. místě deset ran za čelem leaderboardu. McIlroy na stejném hřišti přitom už dvakrát vyhrál Wells Fargo Championship.

V roce 2015 tu při svém vítězství zahrál rekord hřiště 61. Jeho nastavení na major je ale podle něj o několik ran jinde.

"Teď tu jsou nízká skóre 66, 67 ran. Když dám o víkendu dvakrát 67, myslím, že budu mít dobré šance," zůstává v klidu.

A jak to vypadá s možným kariérním grandslamem Jordana Spietha. Nyní již velmi bledě. Šampion The Open je na posledním majoru sezony až na děleném 46. místě ránu za McIlroyem a Johnsonem. K triumfu mu pomůže již jen fantastický finiš a selhání jiných.

"Jsem v podstatě smířen se skutečností, že jsem ze hry venku, pokud se v následujících dvou dnech nestane nějaká bláznivá věc. Ještě to ale zkusím," uvedl Spieth.

Průběžné pořadí PGA Championship sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení