Zapletal s Vlašínovou jsou letošními amatérskými šampiony

Matyáš Zapletal

Matyáš Zapletal a Kateřina Vlašínová se stali mistry Mezinárodního mistrovství amatérů ČR. Šampionát na Kunětické Hoře ovlivnilo počasí, které v pátek zkrátilo obě kategorie o jedno kolo.

Třetí den se na Kuňce vyřádilo počasí. Opakující se bouřky neumožnily v pátek dokončit kompletní program mužské kategorie. Třetí kolo žen bylo na sobotu přesunuto celé.

Organizátoři rozhodli, že mužského vítěze určí již sobotní dohrávka třetího kola, a ženskou šampionku kompletní kolo třetí.

Zapletal byl mezi těmi, kteří stihli svou třetí osmnáctku dohrát již v pátek. Stejně jako Jiří Zuska jun., který na něj v klubovně ztrácel dvě rány.

Třetí byl průběžně Oldřich Nechanický jun., jemuž se však třetí kolo nepovedlo, a tak bylo jasné, že minimálně jeho třetí místo ohrozí hráči, kteří budou dohrávat až v sobotu.

A to se také potvrdilo. Zatímco první dvě pozice nikdo již neatakoval, před třetího Nechanického se dostal Slovinec Žan Luka Štirn a David Jízdný. Titul však již nikdo nevzal Zapletalovi, který odehrál tři skvělá a vyrovnaná kola za 68, 69 a 69.

O ženský titul se v sobotu ještě tvrdě bojovalo. Nakonec se z něj radovala a loňský triumf obhájila Kateřina Vlašínová, která o jedinou ránu trumfla Rakušanku Katharinu Mühlbauer. Ta přitom vedla od prvního kola.

Finiši Vlašínové však neodolala. Hráčka Golf Clubu Austerlitz zapsala skvělých 69 ran, zatímco Mühlbauer zahrála v posledním kole o pět ran hůře. Třetí skončila Hana Ryšková z Čeladné.

Konečné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení