Matuše čeká boj. V Německu přišel o slibný náskok

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš se bude muset o kartu na Challenge Tour ještě porvat. Stále mu sice v Order Of Merit Pro Golf Tour patří postupové páté místo, ale jeho náskok na první nepostupovou příčku se výrazně ztenčil. Může za to vítězství Marca Itena na Gut Bissenmoor Classic.

Matuš v posledních turnajích Pro Golf Tour nedosahoval čelních umístěních, ale procházel cutem a pravidelně sbíral body do Order Of Merit. Navíc se úplně nedařilo jeho nejbližším pronásledovatelům, a tak se s blížícím koncem sezony i Matušovi stále více přibližovala karta na Challenge Tour.

To prolomil až v sobotu Švýcar Marco Iten a zařídil tak Matušovi, že poslední tři zbývající turnaje pro něj budou ještě velký boj. Iten zahrál v posledním kole skvělých 68 ran a celý turnaj vyhrál. Připsal si 5000 bodů do celkového pořadí a odsunul Matuše ze čtvrtého místa na páté.

Profesionál z Prague Golf Teamu posbíral za dělené 18. místo zhruba 400 bodů a podobný náskok má nyní na nepostupové české místo v Order of Merit. Potřeboval by si tak kartu na Challenge Tour pojistit ještě minimálně jedním kvalitním výsledkem ve zbývajících dvou turnajích.

Lepší zprávou je, že kromě Itena už ho nikdo další z konkurentů nepředstihl. Oba Nizozemci Robbie Van West a Dylan Boshart skončili na Gut Bissenmoore Classic až za ním.

Matušovi se v posledním kole podařilo dojít poprvé na turnaji aspoň v paru, čímž si oproti druhému kolu polepšil o devět míst. V porovnání s prvními dvěma rundami prožil klidné kolo. Zahrál shodně dvě bogey a dvě birdie.

Další podnik Pro Golf Tour začíná již ve středu v německém Starnbergu. Následuje turnaj v polské Wroclawi a sezóna vyvrcholí na konci září opět v Německu na Castanea Resort Championship.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení