Lieser ovládl Czech One Tour v Mstěticích. Ustál tlak Mrůzka

Ondřej Lieser

Další podnik Czech One Tour skončil v sobotu v Mstěticích. Vítězem Kenox Cupu se po boji s Filipem Mrůzkem stal Ondřej Lieser a připsal si do Order of Merit částku 68 800 korun.

Lieser útočil ve druhém kole z druhého místa a po téměř celou dobu se o výhru přetahoval s Mrůzkem. Hráč Relmostu se do boje o vítězství dostal pěti berdíky na první devítce, ale pak se jeho birdie stroj zadrhnul.

Turnaj provázela nepřízeň počasí. Program prvního dne bylo nutno kvůli silným bouřkám dohrát až v sobotu, hráči tedy vyrazili na hřiště již v 7,30 ráno. Po dohrání prvního kola byl v čele David Mrázek (67). Ve druhém kole přidal 10 ran navíc a nakonec se propadl na 8. místo.

Se silným a chladným větrem se v sobotu nejlépe vyrovnal Lieser, kterému se na druhé devítce podařilo zachytit Mrůzkův nástup a na poslední jamce si mohl dovolit i bogey. Šel však v prvním flightu, a tak si musel na potvrzení své výhry chvíli počkat v klubovně.

"Těžká byla pro mě hlavně ranní dohrávka. Greeny přece jenom dostaly včera a v noci zabrat. Zahájil jsem trojpatem, ale pak jsem se uklidnil," komentoval své druhé kolo Lieser.

"Nástup Filipa Mrůzka mi díky pojízdnému leaderboardu neunikl, začal jsem to vnímat zhruba od třetí jamky, ale udržel jsem nervy na uzdě. Když Filip ve druhé devítce přibrzdil, já mu naopak odskočil, a odstup jsem si už udržel i přes bogey na poslední jamce," uvedl vítěz.

Mrůzek věděl, že po prvním kole za -1 bude muset druhý den zabrat. Povedlo se, ale bohužel pro něj jen na první devítce.

"Pak už se mi to maličko zaseklo. Musel jsem se vyrovnat s tím, že na druhé devítce byly pomalejší greeny, ale to jsme měli všichni stejné," hodnotil Mrůzek.

"Po očku jsem sledoval průběžné výsledky na mobilním leaderboardu. Samozřejmě jsem věděl, že jsme na tom s Ondrou několik jamek stejně, ale bohužel jsem to tentokrát nedotáhl," dodal. Mrůzek, který si za druhé místo připsal 46 800 korun.

Konečné výsledky zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení