Kisner vede i po třetím kole. Měl by se bát Matsuyamy

Hideki Matsuayma

Poslední major roku má před sebou poslední kolo a na čele leaderbordu se pořád drží muž, se kterým se moc nepočítalo. Jenže Kevin Kisner si dál drží svou tvář hráče pokeru a s dokonalou kontrolou emocí před sebe ještě nikoho nepustil. V neděli buď jeho tvář roztaje, nebo definitivně ztuhne.

Dosud stoický Američan slíbil ukázat emoce až v případě vítězství. „Bez obav,“ odpověděl Kisner na otázku, zda se usměje, aspoň když vyhraje. V opačném případě od něj radost nečekejte.

Ale držení emocí pod pokličkou je tento týden klíčem k jeho skvělé hře. Sebekontrolu neztratil ani poté, co na třech posledních jamkách, kterým se v Quail Hollow přezdívá Zelená míle, ztratil hned tři rány za double bogey na 16 a bogey na 18.

"Myslím, že tohle mi tu jde nejlépe," komentoval své soustředění a kontrolu emocí, kterou se na PGA Championship prezentuje.

"Tahle hra je prostě taková. Jakmile cítíte, že ji máte pod kontrolou, nakopne vás přímo do obličeje. Nevidím důvod ukazovat emoce," glosoval vítěz dvou turnajů na PGA Tour, nikoliv však majoru.

Ačkoliv Kisner vede od prvního kola, víc se věří Hideki Matsuamovi. Japonec ztrácí jedinou ránu, i když v sobotu zahrál jen +2. Jenže Matsuyama má letos podle statistik druhé nejsilnější finiše na PGA Tour. Navíc je hladový vyhrát pro svou zemi vůbec první major titul v historii.

Zezadu se také pomalu přibližuje Justin Thomas. Jako jediný z TOP 5 dokázal v sobotu zahrát pod par (-2) a na Kisnera ztrácí jen dvě rány. A to prý hraje svou hru až druhé, ale spíše třetí kategorie.

"Dal bych si tu takovou trojku. Na dvojku to není," hodnotil se jako ve škole. Jeho dosavadní dělené čtvrté místo prý však odpovídá tomu, že se naučil lépe kontrolovat svou hru.

"To je důvod, proč se na rozdíl od loňska cítím připravený vyhrát major. Nehrajete pokaždé svou nejlepší hru. Dnes jsem ale zůstal sebevědomý. To není to samé, jako hrát svou nejlepší hru. Rozhodně jsem ale mnohem víc unavený, než kdybych hrál skvěle, ale to beru," řekl Thomas, který hrál skvěle hlavně na začátku sezony, kdy vyhrál tři turnaje. Z toho v lednu dva za sebou. Pak se ale trochu odmlčel.

Hodně dobře to měl rozehrané i Jason Day. Na osmnáctku přišel na děleném pátém místě, odešel z ní dělený šestnáctý, když zahrál sněhuláka. Takhle pravděpodobně ztratil naděje na vítězství.

Jak turnaj postupoval ke svému finále, vytrácelo se z něj postupně jeho hlavní téma. Nyní už je definitivně jasné, že Jordan Spieth nezíská jako nejmladší hráč v historii kariérní grandslam. Na děleném 37. místě ztrácí kolo před koncem 10 ran.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení