Co trápí Mickelsona? Neovládá své myšlenky

Phil Mickelson

Druhý rok po sobě, ale teprve potřetí během své hvězdné kariéry, neprošel Phil Mickelson cutem na dvou majorech v jedné sezóně. A poprvé za 22 let si nezahrál o víkendu na PGA Championship. Všichni se ptají, so se to s velkým šampionem děje.

Pětinásobný vítěz majoru zahrál v pátek v Quail Hollow 74, ale jeho osud byl zpečetěn již o den dříve výsledkem 79 v kole bez jediného birdie. A co hůř, nebyl na něj hezký pohled.

Miláček fanoušků se jen ploužil po hřišti. Jakoby se neúčastnil dění okolo, jakoby ani nechtěl být tam, kde je. Většinu času prý postával opodál svého flightu a po hřišti se pohyboval osamocen.

Mickelson neprošel cutem minulý měsíc na The Open. Ještě předtím vynechal dobrovolně i US open kvůli promoci své dcery. Dva cuty na majorech nedal jen před deseti lety, kdy neprošel do finále do na US Open a The Open.

"Nekontroluji svůj myšlenkový proces, když se připravuji na ránu. Nedokážu se soustředit, nejde mi představit si ránu, kterou mám zahrát," vysvětloval Mickelson novinářům v šatně po svém pátečním kole.

"Na drivingu prožívám jedny z nejlepších tréninků, švihám a trefuji to dobře. Ale na hřišti nedokážu usměrnit své myšlenky."

Problém s caddiem odmítá

To pochopitelně vyvolává pochybnosti o tom, jestli bylo správné rozejít se po 25 letech se svým kedíkem Jimem Mackayem. Vždyť dříve spolu dopodrobna rozpitvávali každou ránu, kterou měl Lefty zahrál. To však Mickelson rázně odmítá.

Jiní se ale podivují, proč si aspoň nenajme profesionálního caddieho místo angažování svého bratra Tima, který tuhle práci nikdy nedělal na plná úvazek.

"Byla mezi nimi minimální interakce," uvedl Jimmy Walker, loňský šampion turnaje, který šel s Mickelsonem ve flightu.

"Zdálo se, že si všechno řeší sám. Nevím, proč si nenajme opravdového caddieho. Myslím, že by mu to prospělo," citoval Walkera server Golf.com.

Nechci vás vidět

Jeho reportér Alan Shipnuck pak zveřejnil kontroverzi, kterou s Mickelsonem čerstvě zažil. Lefty si prý unavený dotazy novinářů poodstoupil do opuštěného rohu šatny a tím dal najevo, že interview skončilo. Shipnuck k němu ještě přistoupil a než stačil cokoliv vyslovit, uslyšel:

"Jsi ten poslední, koho teď chci vidět. Otoč se a odejdi. Potřebuju chvíli pro sebe, chci svůj prostor." Později prý už smířlivěji dodal: "Musím vypnout, jsem unavený."

Mickelsonův hlavní zájem se teď obrací k Prezidents Cupu. Momentálně není v týmu kapitána Steva Strickera a hrozí mu, že poprvé od roku 1994 bude chybět v týmu pro Ryder Cup nebo Prezidents Cup. To by pro něj byla velká rána.

Mickelson je momentálně na 17. místě amerického žebříčku. Jistotu má první desítka, další dva hráče si volí kapitán. Na to nechce Lefty spoléhat.

"Strašně rád bych v týmu byl, ale s tím jak teď hraji… Na to se musím zlepšit. Poslední dva majory byly hrozné. Musím zahrát dobře první dva turnaje play off FedEx Cupu, abych měl šanci dostat se do týmu sám," řekl Mickelson novinářům, než tiše opustil PGA Championship.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení