Rickie Fowler se opět nedočkal, přesto slavil

Justin Thomas a Rickie Fowler

Na všech čtyřech letošních majorech se o něm opět mluvilo jako o jednom z největších favoritů na vítězství, Rickie Fowler se však svého premiérového triumfu na turnajích velké čtyřky znovu nedočkal. Přesto byl po finále v Quail Hollow spokojený.

Není se co divit. Po senzačním roce 2014, kdy skončil na všech čtyřech majorech v elitní pětici, přišly dva roky bez TOP 10 a loni dokonce nedal na majorech hned dvakrát cut. Letos naopak skončil nejhůře dělený dvaadvacátý (The Open) a dvakrát dělený pátý.

Povedlo se mu to na US Open a také na PGA Championship, kde se do elitní pětice posunul skvělým finálovým kolem za 67 ran (-4). S celkovými pěti ranami pod par skončil tři za vítězným Justinem Thomasem.

Osudnými se mu v Quail Hollow staly triple bogey v prvním kole a nepovedený závěr kola třetího, kdy na posledních třech jamkách ztratil čtyři rány a jeho ztráta na první místo před nedělním finále narostla na šest ran. On se ale nevzdal a zabojoval.

"Věděl jsem, že mám pořád šanci, ale také jsem věděl, že to bude hodně těžké. Včera jsem měl smůlu, zahrál jsem dva trojputty, i když jsem jinak celý týden, celý rok, puttoval skvěle," litoval po dohrání finálové rundy.

Přesto musí být s děleným pátým místem spokojený, v kariéře to pro něho bylo už osmé umístění na majorech v TOP 10. S výjimkou The Open mohl o víkendu pomýšlet na vítězství na všech letošních turnajích velké čtyřky.

Rickie Fowler a Allison Stokke sledovali finále PGA Championship přímo na hřišti.

"Do boje o titul jsem se dostal také na prvních dvou. A sice to nebylo skvělé British Open, ale ani špatné," zhodnotil svůj rok 2017 na majorech.

Po dvou slabších letech bez jediného umístění v elitní desítce by bylo cokoliv jiného než spokojenost rouháním. "Po tom loňském roku to je fajn, udělal jsem všechny cuty. To je dobrý krok," věří k budoucnosti.

A nebyl by to Fowler, aby si nedokázal užít slavnostní ceremoniál v Quail Hollow, když trofej vyhrál jeho parťák z SB2K16 Thomas. Postaral se o pořádnou spršku šampaňského, a dokonce se s Justinem vyfotil u poháru.

Určitě by ale rád konečně jednou také držel v ruce svou vlastní velkou trofej, ne pouze ty svých kamarádů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení