Poulter směrem k rozhodčím: To si ze mě děláte srandu!

Ian Poulter

Prožívá golfové obrození a ani na PGA Championship to v jeho podání nebylo vůbec špatné. Ve finálovém kole se ale Ian Poulter dostal do křížku s jedním z rozhodčích, s jehož verdiktem se nechtěl smířit. A nakonec bylo po jeho!

Poulter vstoupil do finálového kola dobře a díky třem birdie byl po sedmi jamkách tři rány pod par a celkově v paru. Pak ale vyhodil svůj drive na osmičce a vydal se hledat míček do vodní překážky, ve které nebyla voda.

Míček se mu ale dlouho nedařilo najít a když vypršel pětiminutový limit, řekl mu rozhodčí, že by měl být míček považován za ztracený a Poulter by se měl podle pravidla 27-1 vrátit na odpaliště.

S tím se ale horkokrevný Angličan nechtěl smířit.

"Si ze mě děláte srandu. Absolutně si ze mě musíte dělat srandu," zareagoval Poulter s tím, že jeho verzi o tom, kde míček protnul hranici červené vody, podporoval i jeho parťák ve flightu Jordan Spieth.

V tu chvíli se ozval jeden z fanoušků, že míček našel. To už však bylo po limitu, rozhodčí se však nakonec domluvili a nechali Angličana dropovat na základě pravidla 26-1 vodní překážku.

A Poulter díky up and downu zachránil alespoň bogey.

Na druhé devítce pak do své karty zapsal ještě po jednom birdie a bogey a došel tak kolo za 69 ran (-2). V neděli si tak polepšil s celkovým skóre plus jedna o patnáct míst na dělenou 22. pozici.

Záznam celé situace na Twitteru

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení