Matuš (-3) je sedmnáctý, Váňová s Kouskovou daly cut na LETAS

Stanislav Matuš

Na Pro Golf Tour začíná jít do tuhého. Zbývá odehrát tři turnaje a Stanislav Matuš stále drží příčku, zajišťující kartu na Challenge Tour pro příští sezonu. Jeho náskok je však minimální, a tak potřebuje i nadále pokračovat v dobrých výkonech. Ve středu mu to vyšlo.

Nejvýše postavený Čech ve světovém žebříčku vstupoval do Starnberg Open 2017 z desítky a úvodní devítka prvního kola se mu vydařila. Tři berdíky na jamkách 11, 15 a 17 společně se žádným zaváháním znamenaly průběžný výsledek mínus tři.

Když poté přidal další birdie na jedničce, byl už na skóre -4. Jenže pak se něco v Matušově hře zadrhlo a přišla nepovedená série tří jamek (3, 4, 5), na kterých si pokaždé připsal bogey.

Z ničeho nic tak byl jednu ránu pod parem a jen díky povedenému finiši se alespoň vrátil na mínus tři - díky dalším dvěma birdie na šestce a osmičce. Par na závěrečné devítce podtrhl výsledek -3 a průběžné dělené 17. místo.

Stejně je na tom mimo jiné také slovenský profesionál Peter Valášek a jeden z Matušových konkurentů v boji o pět karet na Challenge Tour Němec Maxmilian Laier.

Dobrou zprávou pro Matuše je, že nizozemské duo Dylan Boshart (-1, T36) a Robbie van West (par, T45), které na něho v pořadí Order of Merit nejvíce dotírá, po úvodním kole nepatrně ztrácí.

Ve vedení je Němec Jonas Kolbing s mínus šesti.

Průběžné pořadí turnaje Pro Golf Tour zde.

Ve Francii pokračuje turnajem Bossey Ladies Championship nižší ženská evropská série LET Access. Cutem po druhém kole prošly profesionálka Šideri Váňová s amatérkou Sárou Kouskovou, obě jsou na plus čtyřech.

Cutem, který skončil na skóre +6, naopak neprošla Lucie Hinnerová, která ve středu poztrácela na hřišti osm ran a po 36 odehraných jamkách skončila na +9. Vede Skotka Jane Turner (-7).

Průběžné pořadí turnaje LETAS zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení