Lieser byl pod tlakem. Pak zahrál eagle a slaví další titul

Ondřej Lieser

Chvíli to vypadalo, že by se na Sokolov Trophy ze série Czech One Tour mohlo ve středu zrodit v závěru drama. To ale odmítl rázně Ondřej Lieser, který trefil eagle na patnáctce finálového kola a došel si pro druhé vítězství za poslední týden.

Koncem minulého týdne slavil Lieser v rámci stejného okruhu ve Mstěticích, za což vyinkasoval 68 800 korun. Tentokrát to sice bylo o pár tisíc méně, ale i 60 000 se určitě počítá. A to se bude ještě v příštím týdnu hrát WGM Beroun Czech Open...

Na něm se bude hrát o šest set tisíc, ze kterých si vítěz odnese třetinu. A Lieser bude v Berouně obhajovat loňský titul, takže je dost dobře možné, že své konto ještě do konce letních prázdnin pořádně rozšíří.

Ale zpět do Sokolova, kde byly karty před finále rozdány jasně. Lieser vedl se skóre -7 o tři rány před Vojtěchem Dostálem, který však středeční rundu nezvládl. Pohoršil si o sedm ran a propadl se na dělené 11. místo.

Liesera se tak pokusili vyzvat jiní.

Nejblíže byli hráči Relmostu Filip Mrůzek s Alešem Kořínkem. Mrůzek se dokonce po třináctce přiblížil Lieserovi na rozdíl jediné rány, ale více už nezvládl. A to především kvůli eaglu pozdějšího vítěze na patnáctce, díky kterému se rozdíl mezi hráči opět navýšil.

Mrůzek navíc zahrál na předposlední jamce double bogey a jen díky birdie na závěrečné osmnáctce se alespoň podělil o druhé místo s Kořínkem, když oba skončili na skóre -5. Čtyři rány za Lieserem (-9), všichni tři zahráli ve středu za 70.

Filip Mrůzek, Ondřej Lieser a Aleš Kořínek (zleva, foto: Zdeněk Sluka)

"Údržbu nehraju nikdy. I když to tak možná nevypadalo, tak jsem do toho šel naplno, ale dost často jsem zachraňoval. Na pětce a šestce byly důležité putty do paru, neměl jsem totiž dnes spoleh na drive. Špatně jsem zadrivoval na čtyřce, na osmičce mi to dokonce spadlo do vody, takže jsem měl kluky na dostřel," začal své hodnocení kola Lieser.

Ten moc dobře ví, kde rozhodl o svém vítězství: "Zlom přišel na patnáctce – říkám tomu "From Zero to Hero“ – drive špatný, takže jsem si dával provizi. Nakonec jsem první míček našel, zpod stromu ho zahrál 8 metrů od vlajky na forgreen a dlouhý putt proměnil, takže z toho byl eagle."

Na čtvrtém místě nakonec skončil Tomáš Holoubek (-4) a pod par se v Sokolově dostali ještě Tadeáš Sedláček a Lukáš Tintěra (oba -1). Nejlepším amatérem na turnaji byl Tomáš Hlas, který se na plus třech podělil s Dostálem o jedenácté místo.

Série Czech One Tour má nyní za sebou pět turnajů, tři vyhrál Lieser. Šestou a zároveň poslední akcí bude v polovině října turnaj v Cihelnách.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení