Matuše dostal do problémů sněhulák, cut však dal

Stanislav Matuš

Ve velkých problémech na dalším turnaji Pro Golf Tour byl ve čtvrtek Stanislav Matuš. Po zahraném sněhulákovi mu hrozilo, že na Starnberg Open neprojde cutem, na druhé devítce druhého kola ale opět zářil a páteční finále si zahraje.

Je to přitom potřeba. Matuš drží páté místo v Order of Merit, které ještě zaručuje zisk karty na Challenge Tour v příštím roce. A jelikož se hráčům za ním na turnaji daří, je dobře, že si také připíše nějaká ta eura.

Jeho nejbližší pronásledovatel, Nizozemec Robbie van West, sice cutem neprošel, ale další hráči, kteří jsou ve finančním žebříčku za Matušem, dokonce bojují o vítězství.

A v pátek se tak mohou dostat do boje o postupová místa.

Kdyby tak hráč Prague Golf Teamu neprošel cutem, mohlo by se dokonce stát, že by o pátou pozici přišel. Takto má šanci si ji dva turnaje před koncem sezony udržet.

Po birdie na jedničce a bogey na dvojce zahrál čtyři pary v řadě, než přišla pohroma na pětiparové sedmičce. Na tu Matuš potřeboval osm ran a nepopulární sněhulák ho tak průběžně dostal pod hranici cutu.

Zpátky nad ní se dostal pěti birdie ve zbytku kola. Do pohody se vrátil berdíkem na osmičce a další čtyři si připsal na druhé devítce, konkrétně na jamkách 12, 15, 16 a 18. Se skóre -5 je na průběžném děleném 16. místě.

Průběžné pořadí turnaje Pro Golf Tour naleznete zde.

Finálovým kolem skončil ve čtvrtek Bossey Ladies Championship z nižší evropské ženské série LET Access. Do něho zasáhly také dvě české hráčky profesionálka Šideri Váňová s amatérkou Sárou Kouskovou.

Lépe se s turnajem rozloučila Váňová, která došla v paru a s plus čtyřmi obsadila dělenou 26. příčku. Kousková si sice ve čtvrtek pohoršila o tři rány, přesto si polepšila o jedno místo na dělenou 33. pozici.

Až v play-off vyhrála Skotka Jane Turner.

Konečné pořadí turnaje LETAS zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení