Matuš obsadil na Pro Golf Tour 12. místo, soupeři se mu přiblížili

Stanislav Matuš

Na Pro Golf Tour začíná jít skutečně do tuhého. A Stanislav Matuš musí děkovat golfovému bohu, že díky skvělé druhé devítce druhého kola prošel na Starnberg Open cutem. Kdyby se mu to nepodařilo, jeho náskok na pátém místě Order of Merit by totiž byl fuč.

Situace je nyní jasně daná. První čtyři místa Order of Merit (pořadí zde) se zdají být dva turnaje před koncem sezony jasná. Matuš sice stále drží pátou příčku, ale začínají se na něho dotahovat ti, kteří by ho z ní rádi sesadili a získali "jeho" kartu na Challenge Tour.

Český profík má po posledním turnaji, se kterým se rozloučil kolem za 67 ran (-4) a s celkovým skóre -9 obsadil dělenou 12. příčku, na svém kontě 17248,29 bodů. V dostřelu jednoho vítězství je pak už pět hráčů.

Nejblíže je německý amatér Max Schmitt, který Starnberg Open vyhrál a získal tak 5000 bodů do pořadí Order of Merit. Bylo to přitom už podruhé v této sezoně a na Matuše se ziskem 16514,25 bodů aktuálně ztrácí jen 734,04 bodů. A to odehrál jen osm turnajů!

Matuš jich naopak, jako většina hráčů v popředí pořadí, odehrál plný počet, tedy devatenáct. Ve zbylých dvou pak bude muset ještě nutně bodovat, a to pořádně. Nejen Schmitt ho totiž může přeskočit.

Na dostřel jsou dva Nizozemci Robbie van West (16233,65) a Dylan Boshart (14837,41). A příliš neztrácejí ani devátý Němec Maxmilian Laier (13898,13) a desátý Skot Chris Robb (12448,57), kteří navíc mají také dobrou formu.

Vše tak rozhodnou poslední dva turnaje sezony. Ten první, který se překrývá s D+D REAL Czech Masters, se bude hrát v Polsku od 3. do 5. září, velké finále pak uvidí německý Adendorf koncem září.

A je jasné, že právě až tam se rozhodne o všech majitelích karet na Challenge Tour pro příští sezonu. Nezbývá než držet palce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení