Američanky zatím drtí Evropu, odpoledne vyhrály s nulou

Danielle Kang

Velmi dobře vstoupily do 15. Solheim Cupu domácí Američanky. Po úvodních pátečních dopoledních foursomech přitom ztrácely na Evropanky jeden bod, odpolední fourbally ale naprosto ovládly, získaly všechny čtyři body a ujaly se tak vedení 5,5:2,5.

Páteční americkou hrdinkou se stala Danielle Kang (na snímku), letošní šampionka KPMG Women's PGA Championship. Vyhrála obě své čtyřhry.

Nejprve s Lisette Salas porazila duo Carlota Ciganda, Caroline Masson o jamku ve foursomech. Do fourballu pak nastoupila po boku Michelle Wie a evropskou dvojici Jodi Ewart Shadoff, Madelene Sagstrom zdolaly 3&1.

Z premiérové účasti na Solheim Cupu se jí hole nerozklepaly. "Rozhodně jsem neměla pocit, že by mě atmosféra nějak přemohla, naopak. Miluji to!" řekla Kang po prvním dni v Des Moines Golf and Country Clubu.

"Daniella se mnou v tomto bude souhlasit, ale ona miluje být středem pozornosti. Přináší do Solheim Cupu spoustu nadšení, což je skvělé," všimla si Salas, která s ní vyhrála dopolední foursome.

Kang to nerozporovala: "Jako Michelle Wie, jsem princezna. Mám ráda pozornost, miluji ty vibrace. Chci podobné publikum, vždyť proto to hrajeme. A nejen já, proto to hrajeme všechny. Naprosto to miluji."

Po dopoledni přitom Američanky tak dobrou náladu neměly.

Jediný další půlbod získaly Cristie Kerr a Lexi Thompson za remízu s Charley Hull a Melissou Reid. Zbylé dva foursomy, které jsou více týmovou čtyřhrou, ovládly Evropanky.

Ve fourballech ale následně naprosto dominovaly domácí Američanky, které vyrovnaly historicky největší náskok jednoho z týmů po prvním dni v dějinách Solheim Cupu. Evropanky odpoledne neměly nejmenší šanci, ani jeden zápas se nepodíval na 18. jamku.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení