Příhoda si došel dvěma eagly pro vítězství v Ropici

Martin Příhoda

Ještě po úvodní devítce druhého a zároveň finálového kola to vypadalo, že si na pátém letošním turnaji Moneta Czech PGA Tour v Ropici dojde pro vítězství domácí profík Marek Siakala. Poté ale předvedl naprosto snový závěr kola Martin Příhoda a slavil on.

Siakala vedl po prvním kole, když měl se skóre -4 minimální náskok na své pronásledovatele. V úvodu druhého kola si však polepšil o další dvě rány a svůj náskok zvýšil alespoň na dvě rány. Ani to ale nestačilo.

Druhou pondělní devítku totiž došel pouze v paru a s celkově šesti ranami pod par klesl na dělenou druhou příčku. Stejně jako on na tom po 36 odehraných jamkách byl slovinský amatér Anze Leskovar.

Oba zaostali za Příhodou o dvě rány, přičemž pozdější vítěz vstupoval do druhého kola v paru. V tom druhém ale hřiště v Ropici naprosto rozstřílel.

Povedená byla už úvodní devítka, po které byl díky dvěma birdie (3, 5) a eaglu na sedmičce už tři rány pod par, jedinou kaňkou ve skórkartě bylo bogey na devítce. Nakonec však Příhodu mrzet nemuselo.

Po čtyřech parech na úvod druhé devítky se totiž rozjel k úchvatnému finiši, když ho nakopl druhý eagle dne na čtrnáctce, po kterém zahrál další tři birdie. Par na osmnáctce podtrhl jeho famózní kolo za 64 ran (-8), čímž stanovil nový rekord místního hřiště..

Na mínus osmi skončil Příhoda i v turnaji, což bylo skóre, díky kterému se raduje ze svého letošního prvního velkého turnajového vítězství.

Pravdou je, že absolutní česká špička v Ropici chyběla. Nehráli Stanislav Matuš, Filip Mrůzek ani Jan Cafourek, kteří se představí až v tomto týdnu na WGM Beroun Czech Open.

To ale nesnižuje Příhodův skvělý pondělní výkon ani o ránu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení