Zázrak se nekonal, Solheim Cup vyhrály Američanky

Solheim Cup

S náskokem pěti ran vstupovaly do nedělních singlů a s náskokem pěti ran zvítězily. Američanky ovládly letošní Solheim Cup, když porazily Evropu 16,5:11:5. Jejich vítězství se zrodilo v pátečních a sobotních odpoledních fourballech, které jasně ovládly.

Jinak Evropanky držely s domácími favoritkami v Des Moines Golf and Country Clubu krok. Páteční dopolední foursomy dokonce ovládly (2,5:1,5), v sobotních uhrály, stejně jako v singlech remízu (2:2). Ztráta šesti bodů z fourballů pro ně tak byla v tomto ohledu smrtící.

V pátek dokonce odpoledne neuhrály ani bod (0:4), v sobotu alespoň jeden (1:3). Přesto byly počty před nedělním finále 15. Solheim Cupu jasné. Z dvanácti singlů jim stačilo uhrát čtyři body a vítězství měly v kapse.

Nakonec získaly ještě o dva více, v neděli to byla remíza 6:6. 

Evropanky potřebovaly skvělý vstup do nedělních singlů, který se zdál, že by mohl přijít. Hned v prvním vedla Anna Nordqvist nad Lexi Thompson po čtyřech jamkách o čtyři a stejný náskok měla ještě po devítce.

Jenže následujících sedm jamek zahrála Američanka za mínus osm, a dokonce se dostala do průběžného vedení.

Švédka sice dokázala na osmnáctce duel alespoň vypůlit, comeback Thompson ale dodal domácím potřebný klid. Když si pak těsná vítězství v následujících dvou duelech připsaly Paula Creamer a Cristie Kerr, byly Evropanky v takřka neřešitelné situaci.

Z té už se sice nedokázaly dostat, se Solheim Cupem se ale rozloučily se ctí. Díky pěti vítězstvím se jim podařilo alespoň singly zremizovat. Přesto vítězství z Německa z před dvou let dokázaly obhájit Američanky.

"Jsem velmi hrdá na svůj tým. Evropanky dnes tvrdě bojovaly, bylo to vyrovnané," řekl americká kapitánka Juli Inkster, která vedla tým hvězd a pruhů také před dvěma lety v Německu a připsala si tak druhé vítězství.

V neděli velké vyvrcholení turnaje velmi prožívala: "Abych se přiznala, celý týden jsem nebyla nervózní. Až dnes jsem trochu byla. Byla to velká čest, vést tento tým. Jsem na holky skutečně pyšná."

Všechny výsledky Solheim Cupu zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení