Američanky drží Evropanky na uzdě, vedou o pět bodů

Solheim Cup

Podobný průběh jako den první měl na letošním Solheim Cupu i ten druhý. Evropanky ještě dokázaly držet krok v dopoledních foursomech, v odpoledních fourballech už ale opět dominovaly domácí Američanky a před nedělními singly vedou jasně 10,5:5,5.

Ve čtvrtek Evropanky dokonce foursomy vyhrály, tentokrát v nich uhrály alespoň remízu 2:2. Jednotlivé výsledky ale naznačovaly, že stále jsou na tom lépe Američanky, které to odpoledne potvrdily.

Své dva foursomy totiž ovládly jasně pokaždé 5&3, zatímco dvě evropské výhry se zrodily až na předposlední jamce, v obou případech se skóre 2&1.

Odpolední fourbally pak byly stejně jako o den dříve v režii Američanek. Ty sice dovolily soupeřkám vyhrát alespoň jednu čtyřhru, jejich tři úspěchy ale znamenaly zvýšení celkového náskoku na pět bodů.

"Hrály jsme neskutečně, ale všichni víme, že nejtěžší je věci uzavírat. Ještě potřebujeme jeden skvělý golfový den," ví moc dobře americká kapitánka Juli Inkster.

Evropanky se ale rozhodně vzdát nechtějí. Potvrzuje to i jejich kapitánka Annika Sorenstam: "Naděje umírá poslední. Jsem optimistická."

V neděli je ve hře ještě celkem 12 bodů, o které se bude hrát ve 12 singlech. Do toho prvního vstoupí  Anna Nordqvist a Lexi Thompson, v posledním se představí Emily Pedersen a Danielle Kang.

Průběžné výsledky Solheim Cupu naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení