Stenson se letos konečně dočkal. V pravý čas, tuší

Henrik Stenson

Začínalo hrozit, že Henrik Stenson zopakuje rok 2015, během kterého nevyhrál jediný turnaj. Nyní už se toho bát nemusí. V neděli díky senzačnímu finiši ovládl poprvé v kariéře Wyndham Championship a stal se oficiálně nejlepším Švédem v historii PGA Tour.

Teoreticky jím byl již před svým posledním vítězstvím, ale fakticky, co se týče čísel, měl stejný počet titulů, jako Jesper Parnevik a Carl Pettersson. Pět. Jenže oni na svém kontě neměli takové zářezy, jako jsou vítězství na The Open nebo Tour Championship.

Nyní už je vše jasné i statisticky.

Stenson si v Greensboro připsal svůj šestý triumf na zámořském okruhu, a to v pravý čas. Už v tomto týdnu totiž startuje play-off FedEx Cupu, který "král Henrik" už jednou ovládl v roce 2013.

"Je to samozřejmě dobrý čas k tomu se dostat do formy. Všichni víme, co můžete dokázat v play-off, když je čtyřikrát ve hře více bodů, než v normální sezoně. Když vám to jde a hrajete dobře, máte rozhodně šanci to vyhrát celé," říká jasně Stenson.

Ví, o čem mluví. Před čtyřmi lety vyvrcholení zámořské série vyhrál a připsal si bonusový šek na 10 000 000 dolarů. Nyní si před startem play-off polepšil ze 75. pozice na 23. místo: "Je to dobrý první krok a také jsem rád, že jsem letos konečně zvítězil."

Samotný závěr turnaje byl ve znamení jeho souboje s nováčkem na okruhu Olliem Schniederjansem. Ještě šest jamek před koncem na tom byli stejně, v závěru si ale Stenson připsal o jedno birdie více a s celkovým skóre -22 vyhrál o jednu ránu.

Jako klíčová se ukázala především jeho série tří berdíků na jamkách patnáct až sedmnáct. Schniederjansovi pak už nepomohlo ani birdie na závěrečné osmnáctce. Vytoužené play-off si nevymodlil.

Švédovi totiž stačil par k udržení nejtěsnějšího náskoku a ten také zahrál.

"Myslím, že jsem čtyři dny v řadě nejspíše nikdy nehrál lepší golf. Celý týden jsem neskutečně puttoval," pochvaloval si lehce zklamaný 24letý Schniederjans, který si tak na své první vítězství musí ještě počkat.

Co se týče pořadí FedEx Cupu, do týdne vstupoval na 74. místě a díky druhé příčce se posunul na 39. pozici. Velké finále v Atlantě si přitom zahraje třicítka nejlepších: "Mým cílem na začátku roku bylo dostat se na Tour Championship, tohle mi může hodně pomoci."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení