VIDEO: Dal hole-in-one a udržel si kartu na PGA Tour

Eso Martina Florese

Už už to vypadalo, že zase po roce přijde o kartu na PGA Tour. Pak ale Martin Flores trefil v závěru finálového kola Wyndham Championship hole-in-one a nejen že si pojistil svou účast na nejprestižnější golfové sérii i pro další sezonu, ale navíc si zajistil účast v play-off.

Ony jsou to spojené nádoby. Každý, kdo postoupí do play-off FedEx Cupu (125 nejlepších hráčů sezony) má jistou plnou kartu na další rok. A jelikož byl Flores před turnajem až na 139. místě, potřeboval umístění v TOP 10, aby se do elitní stopětadvacítky posunul.

Zvládnul to na poslední možnou chvíli.

Do finálového kola vstupoval z děleného 23. místa, a i když začal skvěle - pěti berdíky na úvodní devítce - poté znejistěl. Po bogey na jedenáctce věděl, že si musí nutně polepšit ještě o dvě rány. Jenže jamky ubývaly a plná karta se Floresovi vzdalovala.

"Věděl jsem o tom. Přesně jsem věděl, co musím udělat, hlavně, když jsem byl na fairwayi pětiparové patnáctky. Věděl jsem, že potřebuji upsat ještě dvě rány a naštěstí nakonec byly tři. Jsem velmi šťastný," přiznal emotivně po dohrání Flores.

Když nevyužil ke skórování pětiparovou patnáctku, zdálo se, že svou šanci promarnil. Poté se ale postavil na odpaliště 157 metrů dlouhé tříparové šestnáctky, do ruky vzal 8-železo a zahrál jednu ze svých životních ran.

Nebylo se čemu divit, že se Floresovi draly do očí slzy. Vždyť před dvěma roky kartu ztratil a nedokázal si ji uhrát ani následně na Web.com Tour Finals. Sezonu tak musel strávit o úroveň níže, kde ale mimo jiné vyhrál Lincoln Land Charity Championship a kartu měl zpátky.

Nyní se vyhnul podobnému scénáři a může se těšit na letošní play-off FedEx Cupu, které startuje už v tomto týdnu turnajem Northern Trust Open. Aby to bylo všem jasné, přidal Flores ještě birdie na závěrečné osmnáctce, připsal si jedno z nejlepších kol dne (63, -7) a s celkovými patnácti ranami pod par skončil dělený sedmý.

Společně s Floresem se na poslední chvíli na místa zajišťující účast v play-off posunuli ještě Rory Sabbatini (ze 146. na 122.), Harold Varner III (ze 138. na 123.) a JJ Henry (ze 134. na 125.). Místa jim uvolnili Zac Blair, David Hearn, Seamus Power a Daniel Summerhays.

Už po dvou kolech Wyndham Championship pak bylo jasné, že si letos play-off nezahraje ani Alex Čejka, kterému navíc končí výjimka za jeho vítězství v Portoriku z roku 2015. Neprošel totiž cutem, pohoršil si o tři místa na 149. příčku v pořadí FedEx Cupu a musí se pokusit si kartu uhrát znovu na Web.com Tour Finals.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení