10 největších HVĚZD letošního Czech Masters

Lee Westwood

Přesně za týden, ve čtvrtek 31. srpna, odstartuje v pořadí čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters. Letošní startovní pole je skutečně našlapané hvězdami, vždyť se jedná o nejlépe obsazený golfový turnaj, který se kdy v Česku konal. Zde je přehled těch největších hvězd.

Už loni mohli čeští golfoví fanoušci obdivovat na Albatrossu umění hráčů, jako jsou Lee Westwood, John Daly, Thomas Pieters nebo Matt Fitzpatrick. Ti se na akci představí i letos, navíc k nim přibydou další velká jména.

Tím nejzářivějším je dvojnásobný major šampion, bývalá světová jednička a evropský rydercupový hrdina Martin Kaymer. I další nová jména ale stojí za zmínku, další hráči se pak na turnaj pořádaný Relmostem vracejí.

Kdo bude právě tím vaším favoritem?

Martin Kaymer

Dvojnásobný major šampion, který se poprvé radoval na turnajích velké čtyřky na PGA Championship 2010 a podruhé o čtyři roky na US Open. V roce 2014 vyhrál také slavné The Players, na European Tour slavil turnajový triumf celkem jedenáctkrát. Rydercupovým hrdinou se stal v roce 2012, kdy získal klíčový bod v duelu proti Stevu Strickerovi a byl tak u památného Zázraku v Medinah.

John Daly

Věčný bouřlivák, svéráz a skvělý golfista. Pro jeho dlouhé rány z týčka se mu přezdívá “Long John”. Daly je dvojnásobným vítězem majoru - v roce 1991 ovládl PGA Championship, o čtyři roky později uspěl na evropské půdě při The Open. Kromě golfu se věnuje i dalším věcem. Vlastní značku oblečení, vína, zpívá a píše písničky. Během padesáti let života stihl vydat dvě desky. Letos si připsal premiérové vítězství na PGA Tour Champions.

Lee Westwood

Bývalá světová jednička. Loni skončil na Masters dělený druhý, pravidelně se mu daří i na European Tour, kde v kariéře nasbíral celkem 23 titulů. Patří mezi hrstku golfistů, kteří dokázali zvítězit na pěti kontinentech. Je stálicí evropského rydercupového týmu, kterého se zúčastnil desetkrát, z toho sedmkrát se radoval z vítězství nad USA.

Darren Clarke

Poslední evropský rydercupový kapitán se stal nečekaným šampionem The Open v roce 2011. Vedle toho vyhrál na European Tour čtrnáct turnajů, na PGA Tour se radoval třikrát. Památné je také jeho vítězství na světové jamkovce v rámci WGC z roku 2000, kdy ve finále porazil Tigera Woodse.

Thomas Pieters

Jeden z největších talentů evropského golfu, jehož kariéra se rozzářila na Albatrossu. Právě zde vyhrál v roce 2015 svůj první velký titul, ke kterému už na evropské sérii přidal další dva. Má namířeno do USA, když získal plnou kartu na PGA Tour pro příští sezonu. V zámoří už o sobě dal pořádně vědět na poslední Ryder Cupu, na kterém v roli nováčka získal nejvíc evropských bodů, celkem čtyři.

Matthew Fitzpatrick

Další z velkých talentů současného světového golfu, který během letošního Czech Masters oslaví své teprve 23. Narozeniny, konkrétně v pátek 1. září. Už toho ale stihl hodně. Na European Tour si připsal tři turnajové zářezy včetně toho na velkém finále v Dubaji, kde triumfoval loni. Zahrál si už také Ryder Cup a skončil dělený sedmý na Masters.

Robert Karlsson

Švéd, který má na svém kontě 11 triumfů na European Tour a v minulosti patřil do první světové desítky. Vedle toho skončil v TOP 10 na všech čtyřech turnajích kategorie major, hned třikrát se mu to povedlo v roce 2008. Dvakrát si zahrál Ryder Cup, v roce 2006 byl na straně vítězů.

Matteo Manassero

Zázračné dítě italského golfu. Koncem roku 2010 se stal nejmladším šampionem v historii European Tour, když vyhrál o čtyři rány Castelló Masters. Bylo mu tehdy pouhých sedmnáct let a 188 dní. Když vyhrál v dubnu následujícího roku v Malajsii, jako stále ještě sedmnáctiletý se v žebříčků nejmladších šampionů European Tour zařadil sám za sebe na druhé místo. Celkem má na svém kontě už čtyři tituly, ten nejblyštivější přišel v roce 2013 na BMW PGA Championship.

Jamie Donaldson

Vítěz úvodního ročníku Czech Masters se opět vrací na místo činu. Před třemi lety mu triumf na Albatrossu vynesl místo ve vítězném evropském rydercupovém týmu. Následně duel s USA rozhodl. Kromě českého turnaje vyhrál Velšan v kariéře ještě další dva turnaje European Tour. Naposledy se radoval z vítězství před dvěma lety v Thajsku.

Paul Peterson

Levoruký americký golfista, který si své průlomové vítězství připsal loni na Czech Masters. V dramatickém finiši za sebou dokázal udržet dotírajícího obhájce titulu Thomase Pieterse a kvalifikoval se tak na European Tour, když do té doby hrál převážně v Asii. Stal se teprve sedmým levorukým šampionem European Tour v její historii.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení