Czech Masters pomáhá Praha i Ladies Day, říká Dědek

Petr Dědek v TV

Už v příštím týdnu se bude na hřišti Albatross konat počtvrté turnaj ze série European Tour. Letošní D+D REAL Czech Masters navíc opět nabídne zvučná jména, bez kterých by to podle Petra Dědka, šéfa promotérské společnosti Relmost, která za turnajem stojí, nešlo.

Do Prahy v tomto roce zavítají stejně jako loni Lee Westwood, John Daly, Matthew Fitzpatrick nebo Thomas Pieters. Nově se pak představí Martin Kaymer a Darren Clarke. To jsou jména, která by některé jiné, co se týče prize money lukrativnější turnaje, mohly závidět.

"Na začátku jsme si mysleli, že turnaj budeme dělat bez velkých hvězd, že půjdeme tou úspornou variantou. Pak se ale jednoznačně ukázalo, že by turnaj ztratil na popularitě, že by nerostl. Změnili jsme tak naši strategii a domlouváme se s hráči, kteří jsou slavní ať už z doby minulé, nebo současné," řekl Dědek v pořadu Téma pro hosta na ČT Sport.

Pro hráče se jeho tým snaží dělat první poslední, aby se rádi na turnaj vraceli. A aby mu dávali dobré reference mezi ostatními hráči, kteří se na začátku každé sezony rozhodují, kam vyrazí. Podle všeho se to daří.

Trumfů však má Petr Dědek ve svém bagu více: "Určitě nám pomáhá, že jsme turnaj v Praze, v hlavním městě. Hřiště Albatross, jedno z nejlepších v České republice, je nedaleko letiště, takže dopravně je to velmi krátká cesta. Praha nám hodně pomáhá, je to krásné město a hráči s sebou berou rodiny, děti… A rádi se nám vracejí."

Samozřejmostí je pak speciální program pro doprovod hráčů.

Myslí se přitom na každého.

"Každoročně děláme ve středu Ladies Day, kdy se staráme o manželky hráčů, kteří dorazí. Máme pro ně připravený celodenní program. Staráme se také o děti. Bez podobných atraktivních podnětů by turnaj ztratil na atraktivitě a hráči by sem nechtěli jezdit," myslí si šéf Relmostu.

Tomu udělalo radost, že letos na Albatross dorazí třeba loni druhý šampion z roku 2015 Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick, který v minulém roce skončil pátý, z vlastního rozhodnutí.

Při jejich rozhodování pak hrálo roli, že se jim na turnaji dlouhodobě daří, a navíc na něm letos startuje evropská část kvalifikace o Ryder Cup 2018.

Situace nejen v evropském golfu totiž není jednoduchá a "milionové" Czech Masters musí soupeřit v kalendáři s mnohem těžšími vahami, které nabízejí násobně vyšší finanční odměny. "Je mnoho turnajů s vyššími prize money, a my musíme dělat maximum pro to, aby byl servis prvotřídní a aby se k nám hráči rádi vraceli," nezastírá Petr Dědek.

Celý 23 minut dlouhý rozhovor můžete zhlédnout zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení