Skandály vystřídá golf. Tiger se těší na Presidents Cup

Tiger Woods

V posledních týdnech a měsících se to na Tigera Woodse valí ze všech stran. Skandály si u něj podávají kliku od dveří, a tak je na čase, aby se v souvislosti s ním začalo zase mluvit o golfu. Možná i proto se Woods těší na nadcházející Presidents Cup jako na boží smilování.

Prestižní souboj USA se zbytkem světa kromě Evropy se letos uskuteční na přelomu září a října v Liberty National Golf Clubu v New Jersey, a Woods u toho nebude chybět.

Potvrdil to kapitán USA Steve Stricker, který si 14násobného major šampiona loni v říjnu vybral za svého asistenta.

Ačkoliv není jasné kdy, a zda vůbec, se Woods vrátí k soutěžnímu hraní, je to po delší době zase zpráva, která se v souvislosti s ním týká golfu. A Stricker to vidí jako pozitivní krok i vzhledem k jeho pozdějšímu návratu.

"Bude dobré ho tam mít. Hráči se na to těší a já vím, že on také," uvedl Stricker v rozhovoru pro Golf Channel poté, co v play off FedEx Cupu na Northern Trust zahrál první kolo za 74 ran.

"Vím, že se chce dostat zpět dohry a svrbí ho ruce. Účast na Presidents Cupu pro něj bude první krok," doplnil Stricker.

Woods byl jmenován asistentem v říjnu, ale v dubnu podstoupil již čtvrtou operaci zad. Následovalo květnové zatčení za řízení pod vlivem, problémy s léky a intenzivní léčba, která mu měla pomoci vyrovnat se s jejich účinky.

Woodsova účast na Presidents Cupu tak byla zpochybňována. Navíc se v posledních dnech objevily na internetu i choulostivé fotografie pocházející z období jeho vztahu s americkou hvězdnou lyžařkou Lindsey Vonn.

Stricker však prohlásil, že jeho asistent se cítí být součástí týmu. Už loni byl Woods asistententem kapitána Davise Lova III. během Ryder Cupu v Hazeltine, a měl tak podíl na vítězství USA. A co víc, vypadal, že je svou rolí skutečně pohlcen.

To podpořil i Stricker, když v lednu uvedl, že mu již Woods volal a přednesl mu pro Presidents Cup své nápady. Jak se toto nadšení přenese na Woodse i jako na hráče ukáže čas, ale je dobře, že se v souvislosti s ním bude zase hovořit o golfu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení