Billy Payne, šéf Augusty, odchází do důchodu

Billy Payne se Sergiem Garciou

Více méně jste se s ním na televizní obrazovce potkávali jen jednou ročně, možná jste ani neznali jeho jméno, ale poznali byste ho na první pohled. Billy Payne, coby šéf Augusty, v posledních jedenácti letech vždy honoroval šampiona Masters. Letos naposledy.

Sergio Garcia byl posledním šampionem úvodního majoru roku, který od Paynea dostal stříbrnou plaketu Augusty. V říjnu sedmdesátiletý Payne se totiž rozhodl odejít do důchodu, ve středu o tom informoval samotný klub. Jeho místo zaujme o pět let mladší Fred Ridley.

Pod Payneovým vedením prošla celá Augusta výraznou proměnou. Celý resort prošel výraznou modernizací, ale především bylo poprvé v historii umožněno vstoupit do klubu také ženám.

"Privilegium, být prezidentem Augusty National a stejně tak Master je mnohem více, než jsem si kdy dokázal představit. Je to čest, kterou však jeden člověk nemůže zastávat příliš dlouho," vzkázal Payne.

Ze své funkce definitivně odstoupí 16. října, nadcházející Masters si tak už užije v klidu: "Odcházím do důchodu s vědomím, že je to správná věc učiněna ve správný čas. Je čas otevřít dveře a pozvat někoho nového, kdo se ujme vedení, přinese nové myšlenky a vizi."

Tím novým, v pořadí už sedmým prezidentem nejslavnějšího golfového klubu světa, bude bývalý prezident USGA.

Ridley se navíc stane prvním šéfem Augusty, který si během golfové kariéry zahrál Masters, a to hned třikrát v letech 1976 až 1978.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení