Vítěz z Kuňky Suri přijede z Dánska na Albatross jako šampion

Julian Suri

Až poslední jamka definitivně rozhodla o vítězi Made in Denmark. Američan Julian Suri se po ní radoval ze svého prvního vítězství na European Tour v kariéře a potvrdil tak, že v letošní sezóně stoupá strmě vzhůru.

Suri letošní sezonu začínal jako hráč Challenge Tour. Ukázal se tak i na obou podnicích pořádaných Relmostem. Na tom prvním na Kunětické Hoře s názvem D+D REAL Czech Challenge poprvé na této túře vyhrál a pomohl si tím ke kartě na European Tour pro zbytek sezony.

Suri tak přijede zpátky do Česka v nejlepším možném rozpoložení a ve skvělé formě ocejchované pohárem z Dánska. Šestadvacetiletý profesionál se sem podívá již potřetí ve třech měsících. Poprvé se tu ale ukáže na podniku European Tour.

"Je to pořádná pecka. Speciálně v takové atmosféře se skvělými fanoušky. Všichni jsou nadšení a umí tuto hru opravdu ocenit. Chtěl jsem tou atmosférou nasáknout co nejvíce," komentoval Suri tisíce nadšených lidí za provazy. Pořadatelé jich nakonec během celého turnaje napočítali 71 298.

"Cítím, že moje hra je na vrcholu. Pracoval jsem na ní dlouhou dobu, ale konečně to vyšlo. Po sérii dobrých letních výsledků je opravdu něco speciálního vyhrát na European Tour," radoval se Suri.

Parádně se v Dánsku rozehrál i John Daly. Jedna z největších hvězd D+D REAL Czech Masters zahrál poslední kolo Made in Danmark v paru, a udržel se tak v TOP 10. Na Suriho ztratil celkově jen osm ran. Jednu chvíli byl v neděli dokonce na děleném třetím místě.

Podle konečného pohledu na learedboard to vypadá, že Suri si dokráčel k vítězství suverénně, ale zdání klame. I když zahrál obě víkendová kola famózně (65 a 64), rozhodla až poslední jamka, na kterou přišel s náskokem jediné rány. Stát se ještě mohlo cokoliv.

Jenže jeho sok Horsey trefil drivem křoví a ztratil míček. Když poslal provizi do vody, bylo definitivně po nadějích. Angličan byl nakonec rád, že uhájil druhé místo před dalšími třemi svými krajany na děleném třetím místě.

Suri dohrál v klidu v paru, podepsal čistou skórkatru se sedmi berdíky, a vyšel si převzít svůj první pohár pro šampiona podniku European Tour.

Mezi 72. hráči, kteří dokončili kompletní čtyři kola, byl poprvé v kariéře i Petr Gál. Nakonec porazil jediného z nich, ale první cut na European Tour v kariéře se počítá.

Poslední kolo zahrál za +1, celkově +3. Podle své letní formy a aktuálních výsledků z posledních turnajů bude na Albatrossu patřit k nejžhavějším českým želízkům v ohni.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení