Gál změnil přístup, ale nemá čas slavit: Jsme zpátky v práci

Petr Gál

V minulém týdnu se v Dánsku zařadil mezi nepříliš početnou českou skupinku hráčů, kteří se mohou pochlubit tím, že prošli cutem na European Tour. Petr Gál to zvládl díky vyrovnaným kolům na Made in Denmark a v tomto týdnu chce pokračovat ve zlepšených výkonech a výsledcích také na Albatrossu. Největší změnu vidí ve své hlavě.

Několikrát byl už neskutečně blízko, ale golfovému profesionálovi z Brna cuty neustále utíkaly. Na Challenge Tour tu a tam uspěl, ale na nejvyšší evropské úrovni mu vždy nějaká ta rána chyběla.

Až minulý pátek to konečně vyšlo.

V Dánsku zahrál úvodní dvě kola pokaždé v paru a celkový par po 36 odehraných jamkách stačil na dělené 63. místo. Ano, tušíte správně, stejně jako na Czech Masters i na dánském turnaji šli do víkendu hráči na nejhůře děleném pětašedesátém místě. Bylo to o fous.

Že by ale přišla nějaká oslava? To ne.

"Jsme zpátky v práci. Je pondělí a čeká nás další turnaj. Včera jsme dohráli, sbalili se, osprchovali a letěli zpátky do Prahy. Jenom jsme se vyspali a dneska už jsme zpátky na hřišti. Na žádné velké oslavy nebyl čas," říká pragmaticky Gál, který začátkem srpna oslavil 23. narozeniny.

Spokojenost však v jeho hlase znatelná je, to ano. A má k ní důvod. Z posledních čtyř turnajů prošel cutem třikrát. Vedle Dánska uspěl ještě také na Challenge Tour v Itálii a Finsku.

"Po turnaji na Zbraslavi, která se nepovedla, jsme si sedli s kedíkem a mým tátou a trošku jsme se o všem pobavili. Co je potřeba změnit. Přišli jsme na nějaké věci, do přípravy jsme zapojili trošku více psychologie a pomohlo to," těší mladého českého profíka.

Se svou hrou prý nic nedělal: "Žádné zásadní změny tam nebyly, jenom jsme trochu změnili naše myšlení a přístup k jednotlivým ranám. Je tam větší vizualizace."

Co se týče vizualizace, je to také mnohem lepší pohled na Gálovy výsledky. V Itálii skončil po čtyřech kolech na skóre -6, na zkráceném turnaji na tři kola ve Finsku zahrál dokonce za -8.

"Na to by si člověk zvyknul velmi rychle. Samozřejmě, vždy to může být lepší, i když poslední dvě kola ve Finsku už o moc lepší být nemohla. Základem je hrát pravidelně pod par, maximálně kolem něho, aby se člověk nevyřadil z turnaje hned prvním kolem a měl šanci," ví moc dobře.

A daří se mu to.

Jako zadostiučinění za to, že na začátku sezony neprošel na European Tour cutem v Itálii i přesto, že zahrál dvě kola za mínus čtyři, ale poslední výsledky nebere. A snaží se na to nemyslet, i když sám přiznává, že byl nejvyšší čas, aby tu zeď konečně prolomil.

"Kdybych na to myslel, tak bych snad musel s golfem seknout, protože v té Itálii to bylo popáté, co jsem nedal na evropské sérii cut o ránu. Pro nás české golfisty to je přitom určitá meta, na kterou chceme dosáhnout s vidinou, že se to tím zlomí, ustoupí určitý tlak a člověk si nebude důležitost cutu tolik připouštět. Ještě, že se mi to povedlo, jinak by to na hlavu bylo hodně náročné," připouští.

Jestli se něco skutečně změní, zjistí už v tomto týdnu. I když na trochu výjimečnější akci, než jsou ty ostatní: "Pokusím se o to, abych si na sebe nevytvářel zbytečný tlak, i když je jasné, že na domácím turnaji je motivace uspět vždy větší než v zahraničí. Pokusím se navázat na to, co v posledních týdnech funguje, snad to vyjde a zažiju ještě lepší víkend než v Dánsku, kdy to nebylo úplně ideální."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení