Peterson se vrátil sebevědomý. Těší se na skvělý Albatross

Paul Peterson

Na D+D REAL Czech Masters nechybí ani obhájce loňského triumfu Paul Peterson. Rodák z Arizony se vrátil na místo svého prvního vítězství na European Tour poté, co sám nazývá úžasným rokem. Ten odstartoval právě na Albatrossu vítězstvím nad Thomasem Pietersem.

Peterson přijel do Prahy s patřičným sebevědomím. Minulou sobotu se mu na Made in Denmark podařilo zahrát vynikající kolo za 65 a věří, že se mu stejně bude dařit i na Albatrossu.

"Hřiště je tu ve skvělé formě jako vždycky a já už se nemůžu dočkat, až na něj zase vstoupím. Minulý týden jsem se v Dánsku nakopl a snad se mi to podaří přenést i sem," uvedl 29letý Peterson pro European Tour.

Pak si zavzpomínal i na loňskou vítěznou neděli.

"Byl to úžasný den. Neměl jsem ještě jistou kartu na European Tour na další sezonu, ale dokázal jsem si ji uhrát tady. Byla to pro mě velká zkouška a já v ní obstál," vyprávěl Peterson.

Ten tak zjistil, jak důležité je první vítězství: "Dalo mi to příležitost hrát na European Tour i v dalších letech. Byla to úžasná sezona a skvělé si dokázat, že mám na to vyhrát."

Už navždy tak v jeho srdci zůstane osmnáctka z Vysokého Újezdu, na které dokázal před rokem ustát atak obhájce titulu Thomase Pieterse a díky birdie na poslední jamce vyhrál o ránu.

"Myslím, že to nejlepší na Albatrossu je, že nemá žádné hloupé jamky. Je to férové hřiště od začátku do konce," pustil se Peterson do hodnocení svého oblíbeného resortu.

Co se mu na hřišti líbí nejvíce? "Je tu dobrá rovnováha mezi krátkými čtyřpary, dlouhými čtyřpary a dlouhými třípary. Máte tu více možností, jak jamky zahrát, což je dobré pro strategii hry."

Petersonovým nejlepším umístěním v tomto roce je dělené sedmé místo z Joburg Open. Z dvaceti dosavadních turnajů prošel třináctkrát cutem a v pořadí Race to Dubai mu patří až 104. pozice.

Další dobré umístění by se mu ta hodilo.

"Zbývá odehrát osm turnajů a já věřím, že se mi podaří opravdu silný finiš," věří Peterson, který v úvodních dvou kolech letošního Czech Masters půjde ve flightu s Lee Westwoodem a Jamie Donaldsonem. Ve čtvrtek vyrazí z desítky v 8:05, více o tee timech zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení