Úžasný zážitek, obrovská zkušenost, zářil Pokorný

Jakub Pokorný

O tom, že si poprvé v kariéře zahraje European Tour, se dozvěděl až v úterý odpoledne. Neměl tak moc času na přípravu, ale ani zase na to, být dlouho přehnaně nervózní. Jakub Pokorný na Albatrossu zažívá velkou školu, která mu v další kariéře může pouze pomoci.

K profíkům totiž přestoupil teprve letos a vzhledem k tomu, že se stále soustředí na školu, hraje převáženě domácí turnaje. A tím je také D+D REAL Czech Masters, i když na té nejvyšší možné úrovni - European Tour.

Pokorný měl velké štěstí. Stal se posledním náhradníkem, který se dostal do turnaje. Místo mu uvolnil svým odhlášením Hennie Otto.

"Bylo to na poslední chvíli. Věděl jsem, že mé šance jsou padesát na padesát a o tom, že budu hrát, jsem se dozvěděl v úterý odpoledne. Byl jsem samozřejmě jak nadšený, tak na mě dolehla určitá nervozita, která se trochu projevila i dnes v prvním kole," přiznal Pokorný.

Ten ve čtvrtek zahrál za plus osm, což sice není výsledek, ze kterého by se profíci radovali. V jeho situaci se ale nebylo co divit, že nebyl zklamaný.

"Byl to pro mě úžasný zážitek. Skóre sice není podle mých představ, ale jenom být s těmi skvělými hráči na drivingu, mít možnost si s nimi zahrát a být na tomto turnaji je pro mě obrovská zkušenost. Chci si z toho vzít jen to pozitivní," říká jasně.

Že se o startu dozvěděl dva dny před turnajem prý výsledek neovlivnilo: "Myslím si, že jsem se i tak stihl na turnaj připravit slušně. Prošel jsem si celé hřiště, Albatross navíc znám, takže v tom bych nehledal kámen úrazu. Byl jsem prostě trochu nervózní a zdejší hřiště je hodně náročné, takže když se nedaří, tak se to projeví dvakrát."

Do turnaje přitom vstoupil skvěle, hned na dvojce zahrál birdie, když si druhou ranou přihrál na metr k tyči. Poté ale přišlo zaváhání na čtyřce v podobě dabláče a 22letý Pokorný začal chybovat.

"Abych se přiznal, tak jsem dnes tušil, že to asi nebude úplně ono. Když jsem pak na čtyřce poslal drive do stromu, tak jsem se z toho už nedokázal vyhrabat," nezastíral mladý český profesionál, že ho hřiště postupem času semlelo.

V čem pak vidí největší rozdíl ve hře na European Tour? 

"Vnímal jsem skutečně rychlé tempo hry. Mezi ranami se chodí opravdu rychle. Byl to pro mě trochu nezvyk, ale problém bych v tom nehledal. Nad ničím se dvakrát nepřemýšlí, člověk přijde, přečte si ránu a hraje," popsal svou zkušenost. "Abych se přiznal, vyhovovalo mi to. A dneska jsem to měl alespoň ke konci už rychle za sebou," dodal s úsměvem.

Odpoledne po dohrání ještě plánoval vyrazit na driving trochu poštelovat drivy, které mu ve čtvrtek dělaly největší problém. Driving je přitom místo, kam se v tomto týdnu na Albatrossu velmi rád vrací. Proč?

"Když jsem včera sledoval na drivingu Kaymer s Fitzpatrickem, tak to byla naprostá bomba. Pieters pak každým drivem přestřeloval driving... Je pěkné si s těmito kluky zahrát turnaj a moc děkuji Relmostu za tu příležitost." říká Pokorný.

A s čím půjde do druhého kola? "Zítra si to chci opět užít. Dnes jsem začínal v 7:25, takže jsem měl na prvním týčku ještě trochu zalepené oči. Zítra startuji v příjemnější čas ve 12:25 a zase se pokusím hrát co nejlépe. Asi nebudu nic extra měnit, budu se držet strategie, kterou jsem měl i pro dnešek, jenom snad zahraji trochu lépe."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení