Pieters zahrál šestiputt a zlomil putter, pak puttoval železy

Thomas Pieters

Neprožil ideální návrat na místo činu a v neděli si Thomas Pieters vypil kalich hořkosti na Albatrossu skutečně do dna. Během finálového kola zahrál šestiputt, po kterém vzteky zlomil svůj putter a závěrečných deset jamek musel doputtovávat železy.

Poté, co při prvním ročníku D+D REAL Czech Masters v roce 2014 neprošel cutem, na posledních dvou zářil. V roce 2015 si v Česku připsal své premiérové vítězství na European Tour v kariéře a loni byl blízko obhajoby, když skončil druhý, ránu za vítězným Paulem Petersonem.

Letos sice do třetice všeho dobrého dal na Albatrossu cut, ale od začátku bylo jasné, že nejvyšší příčky se mu tentokrát vyhnou obloukem. Po třech kolech byl dvě rány pod parem a dělil třicátou příčku. V neděli pak místo útoku na TOP 10 zamířil do suterénu leaderboardu.

Do finálové rundy sice vstoupil berdíkem na jedničce, ale do nepohody se dostal dvěma bogey na jamkách 3 a 5. Naprostý kolaps ale přišel až na čtyřparové osmičce, na které zahrál sněhuláka.

A to přesto, že green trefil v regulaci...

Jenže pak naprosto selhal s putterem v ruce, když míček do jamky poslal až na šestý pokus. Mnohým se vybavil šestiputt Ernieho Else z Masters 2016 a možná i Pietersovi, který následně svůj putter ve vzteku zlomil.

Kolo tak musel dohrávat bez něho a na greenech tak využíval nejrůznější železa. U jedné hole, kterou by vyměnil za putter, nezůstalo, často puttoval s tou, se kterou hrál svou ránu do greenu.

Na zbývajících deseti jamkách zahrál sedm bogey, dva pary a jednoho berdíka poté, co zahrál skvěle z odpaliště tříparové třináctky. Ani to ale jeho očividné znechucení nevymazalo, kolo dohrával jen z povinnosti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení