Matuš se statečně bije v Polsku. Po 1. kole je v TOP 5

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš výborně rozehrál předposlední turnaj Pro Golf Tour v polské Wroclawi. Po prvním kole je na děleném čtvrtém místě, když zahrál rundu za 65 ran. V pondělí by tak neměl mít problém projít cutem pro nejlepších 40 hráčů.

Matuš potřebuje na Wroclaw Open urvat co nejvíce bodů do Order of Merit. V posledních turnajích pomalu ztrácel svůj vydobytý náskok a momentálně figuruje na posledním pátém místě, pro které je připravena plná karta na Challenge Tour v příští sezoně.

Jeho náskok na první nepostupové místo se smrskl na necelých 700 bodů. Vzhledem k tomu, že ve finále Pro Golf Tour na konci září se budou rozdávat dvojnásobné prize money, je to náskok opravdu minimální.

V prvním kole se však až na výjimky nedařilo Matušovým nejbližším pronásledovatelům. Jen Chris Robb, desátý muž v Order of Merit, zahrál první kolo lépe, i když pouze o jednu ránu.

Matuš šel hřiště Gradi Golf Clubu od druhé devítky a zahrál na ní čtyři berdíky bez jediné ztráty. Ta první přišla na jedničce a po birdie na trojce ještě jedna na pětce. Český profík ale reagoval třemi birdie na posledních čtyřech jamkách.

V Polsku startuje z Čechů ještě Tomáš Holoubek. V prvním kole však zahrál +13 (83) a s pravděpodobností hraničící s jistotou už ho čeká pouze jedna runda.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení