Garcia jako Pieters! Poškodil putter a puttoval jinými holemi

Sergio Garcia

Během jediného dne viděla jak European Tour, tak PGA Tour odputtovat hráče většinu svého kola s jinými holemi, než putterem. Na Albatrossu byl tím nešťastníkem Thomas Pieters, v zámoří Sergio Garcia. Tomu se přitom vedlo o trochu lépe.

Pieters zlomil svůj putter na D+D REAL Czech Masters v neděli po šestiputtu na čtyřparové osmičce, na které tak zahrál sněhuláka. Ve zbytku kola pak posílal míček do jamky nejrůznějšími holemi, povětšinou těmi, které měl zrovna v ruce po své předešlé ráně.

Bylo z toho kolo za 83 ran, bez putteru pak očividně otrávený Pieters zahrál sedm bogey, jedno birdie a ztratil dohromady šest ran. Pohoršil si kvůli tomu na konečné 66. místo.

To Garcia byl v ještě složitější situaci. Svůj putter si totiž poničil už na čtyřce. Důvod? Na drivovatelném čtyřparu mohl druhou ranou puttovat do eaglu ze zhruba 10 metrů, jenže svůj pokus nechal výrazně krátký a do birdie mu zbývaly ještě čtyři metry.

V naštvání pak praštil svým putterem do sprinkleru.

"Nezlomil se, ale hlava se trochu pohnula. To je vše, ale jednoduše jsem nechtěl podvádět," řekl po dohrání kola Garcia, který si nemohl putter v bagu vyměnit, protože si ho sám poničil. A tak využíval jiné hole.

Na čtyřce zvolil k dohrání 3-dřevo a byla to dobrá volba. Putt ze čtyř metrů spadnul do jamky a birdie bylo na světě. Na dlouhou dobu se však jednalo o poslední Španělovu radost.

Po bogey na pětce zahrál trojputt do bogey také na šestce a rozhodl se pro změnu - začal puttovat driverem. Po paru na pětiparové sedmičce přišly další dvě bogey v závěru úvodní devítky, když na deváté jamce minul Garcia putt do paru ze 30 centimetrů.

To ho přinutilo k další změně a celou druhou devítku odputtoval se 4-železem. S tou mu to šlo výrazně lépe, po osmi jamkách byl dokonce díky dvěma birdie na jamkách 13 a 17 jednu pod, s kolem se ale rozloučil dabláčem a zlepšená nálada byla pryč.

Garcia dohrál kolo za 75 ran (+4), když bez putteru v bagu si pohoršil o čtyři rány. Celkem na třetí kolo Dell Technologies potřeboval 33 puttů a před finálovou rundou klesl se skóre +2 o 25 příček na dělené 53. místo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení