Slíbila dát prize money na Houston. Pak Lewis slavně zvítězila

Stacey Lewis

Když Stacy Lewis v neděli zahrála svůj vítězný putt, věděla, že z výhry na Cambia Partland Classic neuvidí ani dolar. Už předem slíbila, že celou částku, kterou na turnaji vydělá, věnuje obyvatelům Houstonu postiženým hurikánem Andrew. Nakonec věnovala částku nejvyšší.

Bývalá světová jednička vyhrála na LPGA po čtyřech letech. Vítězný šek na 195 tisíc dolarů (zhruba 4,3 mil. korun) však rovnou symbolicky přepsala na jiného adresáta. Na obyvatele Hostonu, kterým vzal přírodní živel jejich domovy.

Lewis hrála brilantní golf jako první polovině tohoto desetiletí, kdy posbírala deset ze svých dvanácti titulů, včetně dvou majorů. V posledním kole odolala tlaku Korejky In Gee Chun, kterou v konečném součtu porazila o jedinou ránu. Velký příběh byl dokonán.

"Budeme schopni pomoci lidem znovu postavit jejich domy a vrátit se zpět domů. To je mnohem důležitější než jakákoliv výhra," prohlásila Lewis, které se po výhře dostalo několika příjemných překvapení.

Její sponzor KPMG oznámil že její vítěznou částku zdvojnásobí. Další sponzor Marathon Petroleum přispěje Lewis rovným milionem dolarů. Celková částka, kterou vygenerovala charitativní aktivita Lewis, tak vzroste na 1 390 000 dolarů (přes 30 milionů korun).

Dalším překvapením byla tajná návštěva. Když Lewis odcházela z posledního greenu, přišel ji obejmout manžel Gerrod Chadwell. Ten přiletěl do Portlandu na finálové kolo, aniž by o tom své ženě řekl.

Rodina Stace Lewis se přestěhovala na předměstí Houstonu, když jí bylo jedenáct let. Vyrůstala v The Woodlands, části města, která je těžce zasažena povodněmi. Lewis a Chadwell pak na severovýchodě Houstonu koupili před rokem a půl dům. Pustošení hurikánu byl ušetřen, stejně jako dům rodičů.

Lewis ale uvedla, že příběhy obětí ji zasáhly. A tak jen den před startem turnaje v Portlandu prohlásila, že veškeré prize money půjdou na jejich konto.

"Když jsem to řekla, měla jsem za cíl celý turnaj vyhrát," řekla s tím, že měla pro celou dobu turnaje pocit zvláštního klidu, když hrála pro Houston. Prý pak odevzdala veškerou kontrolu vyšší moci.

"Jen jsem si řekla: 'Bože, doveď mě až na cílovou čáru. Ukaž mi, co se stane.' Bylo úžasné, jak skvěle se mi pak hrálo, když jsem odevzdala osud do jeho rukou." 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení