Matuš zahrál v Polsku +1, ale TOP 5 má stále na dostřel

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš si na předposledním turnaji německé profesionální série Pro Golf Tour pohoršil. Na Wroclaw Open vypadl po druhém kole za +1 z TOP 10, když klesl ze čtvrtého místa leaderboardu na dvanácté. S přehledem však prošel cutem a v posledním kole bude bojovat o co nejlepší výsledek.

Potřebuje ho jako sůl. Matuš usiluje o plné členství na Challenge Tour, kam se v příští sezoně dostane jen pět nejvýše postavených hráčů v Order of Merit Pro Golf Tour. A český profesionál je právě na pátém místě s nevelkým náskokem na své pronásledovatele.

Těm se však v Polsku až na jednoho zatím nedaří lépe než Matušovi. Pouze Maxmilian Laier je zatím lepší o dvě rány.

Vše směřuje k tomu, že elitní pětice definitivně vzejde až z finále Pro Golf Tour, které se hraje na konci září v německém Adendorfu. Tam se navíc bude hrát o zvýšené prize money 50 000 eur.

Matuš šel ve Wroclawi druhé kolo z úvodní devítky a na páté jamce se dostal do problémů. Na tříparu zahrál šest ran a přišel o tři rány z úvodního dne, kdy zahrál výborných pět ran pod par.

Zabojoval třemi berdíky na následujících třech jamkách, ale na devítce přišlo bogey. Výsledek +1 pak donesl až do cíle druhého kola, když na druhé devítce zahrál tři birdie, ale také tři bogey.

Matuš je tak s průběžným celkovým skóre +4 na děleném dvanáctém místě. Na vedoucího Davida Antonelliho ztrácí osm ran. Francouz však Matuše v Order of Merit neohrožuje, patří mu až 45. místo.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení