Český příběh vítěze Czech Masters. Na Albatross určitě nezapomene

Haydn Porteous

Nedělní vítězství ještě více upevnilo jeho již tak pevné pouto s Českou republikou a jediným turnajem European Tour na jejím území. Haydn Porteous má již rok českou přítelkyni. Nyní se pyšní dalším úlovkem, když vyhrál D+D REAL Czech Masters.

Vše se spojilo v jednom momentu, když mladý Jihoafričan zavěsil v neděli na Albatrossu svůj poslední putt. Někdejší hosteska turnaje, nyní již jeho přítelkyně Daniela Vágnerová, která ho doprovázela na každém kroku, se mu vrhla kolem krku.

Porteousův český kruh se tak emotivním způsobem uzavřel, byť na samotném hráči bylo bezprostředně po vítezství patrné, jak se své emoce snaží kontrolovat. Možná to byl jen dozvuk pekelného soustředění, ve kterém dohrával poslední rozhodující jamky turnaje, či jen zatím nemohl svému úspěchu uvěřit.

"Zažil jsem parádní den, na který budu mít skvělé vzpomínky. Poslední rok jsem se trápil a teď mám druhé vítězství na European Tour. Je to opravdu skvělý pocit," vyprávěl Porteous bezprostředně po odevzdání vítězné skórkarty na Albatrossu.

"Cítím, že jsem konečně dokázal udělat velký krok správným směrem. Teď jen musím pokračovat v tom, co dělám," dodal s tichou radostí.

"Chvílemi mi to drásalo nervy, chvílemi jsem si to užíval," vrátil se k poslednímu kolu, ve kterém prý na před druhou devítkou ztratil kontrolu nad švihem. "Naštěstí jsem neztratil hlavu a dokázal jsem zahrát berdíky i solidní pary."

Podívejte se na pět nejlepších ran Porteouse na Czech Masters

Porteousova slova o trápení v posledním roce korespondují i s výsledky. Ani jeho nová láska z Albatrossu mu k herní pohodě nepomohla, ačkoliv ho po světě doprovázela na turnajích.

Porteous na sobě ale nepřestával pracovat. Jenže výsledky, kromě několika náznaků, nepřicházely. Dařit se mu v podstatě začalo až na sklonku letošního léta. Týden před Czech Masters skončil šestý na Made in Denmark. Pak odjel na Albatross a dál už to znáte.

Proč se mu předtím tak dlouho nedařilo, a jak se ze série neúspěchů vyhrabal?

"Když se dostanete na European Tour, začnete se v tom ztrácet. Přijdete o to, proč jste se tam probojoval. Dostat se do svého normálního stavu a najít opět sám sebe, je klíč."

A jaké jsou jeho cíle, aspoň ty nejbližší? Při pohledu na Race to Dubai European Tour je to zřejmé. Porteous se v něm po Czech Maters nachází na 61. místě.

"Pokusím se dostat do TOP 60, abych mohl startovat ve finále v Dubaji. Budu pracovat tak tvrdě, jak to jenom půjde, abych se do posledního turnaje sezóny dostal. A navíc… zatím jsem letos vyhrál jen jeden," dodal Porteous s tím, že mu opět zachutnalo vítězné šampaňské.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení