Matušův soupeř o kartu na Challenge Tour zahrál eso na 4paru

Max Schmitt

Na Pro Golf Tour začíná jít do tuhého a hráči, kteří bojují o pět karet na Challenge Tour pro příští sezonu, se předhánějí ve svých výkonech. Jeden hodně úctyhodný předvedl v pondělí německý amatér Max Schmitt, který zahrál eso na čtyřparové jamce.

Předposlední turnaj sezony se koná v Polsku, konkrétně ve Vratislavi. Stanislav Matuš zatím drží v pořadí Order of Merit páté místo, které jako poslední zajišťuje kartu na Challenge Tour pro rok 2018.

Na záda mu ale dýchá spousta konkurentů.

Jedním z nich je také mladý německý amatér Max Schmitt, který je na šestém místě se ztrátou zhruba sedmi set bodů. A i když na Wroclaw Open za Matušem zatím zaostává, blýskl se neuvěřitelným kouskem.

Během druhého kola na 279 metrů dlouhém čtyřparu čtvrté jamky poslal míček do jamky jedinou ranou. Senzační hole-in-one, ale také albatros byly na světě.

Schmitt se v tu chvíli na Matuše po nepovedeném prvním kole skoro dotáhl, ale ve zbytku rundy si pohoršil o dvě rány a s celkovým skóre +1 je před úterním finále na děleném 30. místě.

Ani v podání Matuše to přitom v pondělí nebylo ono - pohoršil si o ránu a jen díky skvělému 1. kolu je tak zatím se skóre -4 na děleném 12. místě.

Jak to tak vypadá, v celkovém pořadí Order of Merit se toho tento týden příliš nezmění a o všem tak rozhodne až závěrečný šampionát série, který se koná koncem září v Adendorfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení