Matuš skončil v Polsku v TOP 10, přibyl mu ale soupeř

Stanislav Matuš

Další umístění v TOP 10 si na Pro Golf Tour připsal Stanislav Matuš. Na Wroclav Open obsadil se skóre -7 dělenou osmou příčku a pojistil si pátou pozici v celkovém pořadí Order of Merit. Před finálovým turnajem mu ale v boji o kartu na Challenge Tour přibyl soupeř.

Tím je Němec Finn Fleer, který ve Vratislavi vyhrál až po play-off nad domácím Adrianem Meronkem. Díky tomu bral do pořadí Order of Merit 5000 bodů a polepšil si na osmé místo se ziskem 15823.22 bodů.

Matuš jich má na pátém místě momentálně 18158.29.

Právě Fleer bude společně s krajanem Maxem Schmittem, který má na šestém místě na svém kontě 16994.25 bodů, podle všeho největším Matušovým soupeřem v boji o udržení pátého místa. To jako poslední zajišťuje kartu na Challenge Tour pro další sezonu.

Ve hře jsou ještě také Holanďané Robbie van West (7., 16536.55) s Dylanem Boshartem (9., 15169.91), ti se ale v posledních měsících potýkají se slabší formou. Teoretickou šanci mají ještě desátý Němec Maxmillian Laier (14808.13) a jedenáctý Skot Chris Robb (13158.57).

Na posledním turnaji sezony, kterým bude koncem září Castanea Resort Championship, se bude hrát o zvýšené prize money 50 000 eur. Na vítěze čeká 7800 eur, druhý bude brát 4680 a třetí 3120. Je jasné, že Matušovi pronásledovatelé, pokud pro sebe chtějí ukořistit páté místo, musí skončit na bedně a k tomu doufat, že se českému profesionálovi dařit nebude.

S tím se ale nedá příliš počítat.

Matuš prošel cutem na 19 z 20 odehraných turnajů, ve dvacátém případě musel odstoupit pro zdravotní problémy. Na předešlých čtyřech turnajích se sice trochu hledal, ale nyní si připsal už osmé TOP 10 v sezoně.

V Polsku si pro něj došel finálovým kolem za 67 ran (-3), když si připsal čtyři birdie, dvě z toho na závěrečných dvou jamkách, a jedno bogey. Celkově zahrál kvůli horšímu druhému kolu, ve kterém si o ránu pohoršil, za mínus sedm. Za vítězem zaostal o šest ran.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení